× بستن منو
همه باهم به پیش برای پیشگیری
ماموریت سازمانی موسسه

خیریه

بهنام دهش پور

برانگیختن امید به زندگی و حمایت از بیماران مبتلا به سرطان بدون محدودیت سن، ملیت، مذهب، جنسیت، نوع و مرحله بیماری سرطان و مشارکت در برنامه جامع ملی کنترل سرطان

دیدار نوروزی وزیر بهداشت با تشکل‌های مردم‌نهاد حوزه سرطان

دیدار نوروزی موسسه خیریه بهنام دهش پور
دیدار نوروزی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تشکل‌های مردم‌نهاد و خیریه‌های حوزه سرطان

این نشست به همت معاونت اجتماعی وزراتخانه در روز ۱۷ فروردین ماه ۱۳۹۶ در سالن جلسات وزارتخانه برگزار شد.

ابتدا ضمن خوش آمدگویی و معرفی سازمان‌های مردم‌نهاد و خیریه‌ها وزیر محترم سخنرانی خود را آغاز کرد:

دکتر هاشمی عنوان کردند که: اگر خدمت مخلصانه و صادقانه به مردم مبنای زندگی‌مان قرار بگیرد شرایط دگرگون می‌شود و دیگر شاهد بی‌اخلاقی‌ها و زیاده‌خواهی‌ها نخواهیم بود.
دکتر سید حسن هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دیدار نوروزی با نمایندگان انجمن‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد که با هماهنگی معاونت اجتماعی وزارت بهداشت برگزار شده بود، گفت: این بهترین جلسه‌ای است که در سال جدید داشته‌ام چرا که حس نوع دوستی، همدلی و انگیزه مسوولیت‌پذیری اجتماعی در آن موج می‌زند و مصداق خدمت و ایثار است.
دکتر هاشمی افزود: تنها حوزه‌ای که من و خانواده‌ام نسبت به خدمت در آن غبطه می‌خوریم، حوزه ارزشمند خیریه‌ها و امور خیر برای مردم کشورم است.
وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: تلاش نیک‌اندیشان برای گره‌گشایی در حوزه سلامت مردم، ستودنی است و نزد پرودگار اجری بزرگ دارد.
وی در ادامه افزود: موضوع شعار امسال روز جهانی بهداشت هم، افسردگی و بیماری‌های روان است که اگر مغفول بمانند، مشکلات بیشتر خواهند شد.
وزیر بهداشت گفت: متاسفانه در کشور ما حاشیه زیاد است و در بین همین حاشیه‌هاست که حقوق مردم گم می‌شود.
دکتر هاشمی با بیان این که امیدوارم به لطف خدا کارها و اقدامات بسیار خوبی که در دولت یازدهم آغاز شده، استمرار داشته باشد و به سرانجام برسد، گفت: در ابتدای سال جدید و با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری، به رییس جمهوری محترم پیشنهاد تشکیل یک سازمان رفاه اجتماعی را دادم که اقدامی برای حل گرفتاری‌های رفاهی و اجتماعی مردم باشد.
دکتر هاشمی تصریح کرد: حوزه اجتماعی وزارت بهداشت در جلب خیرین، سازمان‌های مردم‌نهاد و نیکوکاران عملکرد بسیار درخشانی داشته است به‌طوری‌که در سال ۹۵، ۱۵۰۰ میلیاردتومان به حوزه سلامت کمک کرده‌اند و صرف‌نظر از ارزش ریالی آن، این مشارکت‌ها منجر به ارتقای حوزه معنوی و فرهنگی در جامعه می‌شود.
وی ضمن قدردانی از زحمات و تلاش‌های معاون اجتماعی وزارت بهداشت، افزود: در نخستین نشستی که با حضور حاج آقا نیری، بعد از ایجاد معاونت اجتماعی داشتم، لیست طولانی از تشکل های غیردولتی که درخواست مجوز را داشتند را ملاحظه کردم که خوشبختانه با همت و تلاش‌هایی که در این معاونت انجام شده، هیچ تشکلی در نوبت برای ثبت وجود ندارد.
دکتر هاشمی ایجاد معاونت اجتماعی را مقدمه خوبی برای مشارکت هرچه بیشتر مردم در حوزه سلامت دانست و بر تقویت هرچه بیشتر آن تاکید کرد.
هم‌چنین ورزیر محترم، خرسندی خود را در خصوص شکل‌گیری شبکه ملی تشکل‌های مردمی و موسسات خیریه حوزه سرطان ایران اعلام کردند. خانم شهلا لاجوردی از موسسه خیریه بهنام دهش‌پور به عنوان مدیرعامل شبکه در جلسه حضور داشتند و جناب آقای آراسب احمدیان نیز به نمایندگی از موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان (محک) به عنوان سخنگوی شبکه از اهداف و برنامه شبکه صحبت کردند.
در ادامه نشست جناب آقای دکتر هاشمی با اشاره به انتقال سازمان بیمه سلامت به وزارت بهداشت گفت: یکی از کارهایی که در این خصوص باید انجام شود رایزنی با انجمن‌های مختلف بوده که در جابه‌جایی بخش اعتبارات می‌تواند موثرتر واقع شود.
وزیر بهداشت، طرح تحول سلامت را از جنس کارهای خیر برای مردم ذکر کرد و گفت: گزارشاتی که دکتر اسماعیل اکبری در حوزه سرطان از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ابتدای کار دولت یازدهم ارائه دادند حاکی از پرداخت ۹۳ درصدی هزینه‌ها از جیب مردم بود که اکنون به زیر ۴۰ درصد رسیده است و هم‌چنین افزایش دسترسی به پزشکان و متخصصین در مناطق محروم با توزیع ۱۲ هزار نفر پزشک و متخصص نیز از دیگر خدماتی است که در راستای کمک به مردم مناطق محروم انجام شده است.
دکتر هاشمی، تحویل ۲۷ هزار تخت بیمارستانی در دولت یازدهم را یکی از افتخارات این دولت دانست و گفت: در دوره‌های قبل این عدد ۱۷۰۰ تخت بوده که جهش ۱۲ برابری، بسیار به سلامت مردم کمک کرده است . خدا را شاکرم که بدقول نشدیم و توانستیم به تعهدی که به مردم داده بودیم جامه عمل بپوشانیم.
وزیر بهداشت در ادامه گفت: در حال حاضر ۶۵۰۰ پروژه در مناطق محروم در دست ساخت داریم و ۵۷۰ پروژه نیز در سیستان و بلوچستان در حال اجرا است.
دیدار نوروزی موسسه خیریه بهنام دهش پوردیدار نوروزی موسسه خیریه بهنام دهش پور
منبع: وبدا

مطالب مرتبط

انتشارات خیریه

شماره حساب های خیریه

پرداخت آنلاین

پرداخت با کارت های شتاب

کمک نقدی: بانک ملت

6104-3379-0428-9491

تابلو تسلیت: بانک ملی

6037-9911-9952-7445

حامیان-بانک سامان

6219-8610-0893-5396

حمایت با تلفن همراه

# 18*7*733*

موضوع منتخب خیریه

جشنواره نوروزی 1398

حمایت از بیماران خیریه

ارزش مشارکت شما خیرین و نیکوکاران به میزان مبلغ کمک نیست
هر شنبه یک هدف درج خواهد شد


یک هدف جدید موجود است

درخواست

موسسه های همکار خیریه

موسسات همکار

حامی رسانه ای خیریه

حامیان رسانه ای
ecco
ecco
ecco
ecco
ecco
خیریه
logo-samandehi
ecco
  • تهران، میدان تجریش، بیمارستان شهدای تجریش، ساختمان شماره شش (بخش آنکولوژی رادیوتراپی)، طبقه دوم، موسسه خیریه بهنام دهش پور
  • تلفن : 22718082
  • تلفن : 91009900
  • فاکس : 22702040
  • تهران، خیابان شهید لواسانی (فرمانیه غربی)، خیابان شهید جباریان (فروردین)، کوچه مسجدی، کوچه مرمری، پلاک 13- موسسه خیریه بهنام دهش پور
  • تلفن : 75409 | 22208797
  • تلفن : 91009900
  • فاکس : 22208797

نیکوکار گرامی شما می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را از طریق شماره تماس ۰۹۲۱۹۵۶۵۹۷۹ با ما مطرح کنید.

Email : info[AT]behnamcharity.org.ir