× بستن منو
همه باهم به پیش برای پیشگیری
ماموریت سازمانی موسسه

خیریه

بهنام دهش پور

برانگیختن امید به زندگی و حمایت از بیماران مبتلا به سرطان بدون محدودیت سن، ملیت، مذهب، جنسیت، نوع و مرحله بیماری سرطان و مشارکت در برنامه جامع ملی کنترل سرطان

سومین نشست تشکیل شبکه ملی سرطان

سومین نشست تشکیل شبکه ملی سرطان موسسه خیریه بهنام دهش پور

گزارش سومین نشست تشکیل شبکه ملی سرطان موسسات خیریه و سازمان‌های مردم‌نهاد فعال در حوزه سرطان‌

سومین نشست تشکیل شبکه ملی سرطان با حضور موسسات خیریه و سازمان‌های مردم‌نهاد فعال در این حوزه از سراسر کشور به ریاست دکتر سید محمدهادی ایازی، معاون اجتماعی وزیر بهداشت، و با حضور دکتر رضا ملک‌زاده، معاون پژوهشی وزیر بهداشت؛ دکتر مصطفا جمالی، مدیرکل سازمان‌های مردم‌نهاد سلامت؛ دکتر محمد نصیری، مدیرکل خیرین و موسسات خیریه سلامت؛ دکتر علی مطلق، رییس اداره سرطان؛ دکتر شهرام رفیعی‌فر، مدیرکل دفتر آموزش و ارتقای سلامت؛ برگزار شد. هم‌چنین فعالان پرشمار حوزه سرطان از سراسر کشور در این نشست حضور و مشارکت داشتند.

به گزارش پایگاه معاونت اجتماعی وزارت بهداشت؛ در آغاز نشست، دکتر محمد نصیری گزارشی از نشست‌های پیشین و مصوبات آن و کارهای انجام شده ارایه داد. سپس به اهداف نشست‌های این‌چنینی پرداخت و گفت: در حال حاضر ۶۳ موسسه خیریه و مردم نهاد فعال در حوزه سرطان شناسایی شده‌اند و تلاش خواهیم کرد بر پایه اساس‌نامه تنظیم شده، شبکه ملی سرطان را شکل دهیم و مشکلات و موانع کارکرد انجمن‌ها را در وزارت‌خانه پی‌گیری و حل خواهیم کرد.

سپس چند تن از فعالان مدنی حاضر در حوزه سرطان درباره تشکیل شبکه ملی سرطان و اساس‌نامه آن به ارایه نقد و نظر پرداختند.

دکتر ایازی نیز به تقدیر از مهندس وثوق، مدیرعامل موسسه مهرانه زنجان، خدمات و کارهای انجام شده از سوی ایشان و موسسه مهرانه و کلیپ زیبا و جالبی که در همین رابطه ساخته شده است، پرداخت.

در ادامه دکتر ملک زاده گزارشی از تشکیل و کارهای کمیته ملی کنترل سرطان ایران، آمارهای متعددی از سرطان و پراکنش جغرافیایی آن در ایران ارایه داد.

معاون پژوهشی وزیر بهداشت در بخش دیگری از گزارش خود به عوامل اجتماعی موثر بر سلامت و نقش بهبود وضعیت زندگی و رفاه اجتماعی بر کاهش میزان سرطان و هم‌چنین به عوامل متعدد بروز سرطان در ایران از قبیل مصرف قلیان، تریاک، دخانیات و چای داغ و عدم رعایت بهداشت دهان و دندان پرداخت. پیش‌گیری، تشخیص، درمان و مراقبت‌های تسکینی و برنامه‌های کمیته ملی کنترل سرطان ایران از دیگر مباحث مطرح شده از سوی دکتر ملک‌زاده بود.

پس از گزارش و سخنان علمی و پژوهشی دکتر ملک‌زاده، کارگروه‌های تشخیص زودهنگام (غربالگری) سرطان؛ زیرساخت و تجهیز؛ و پیش‌گیری، آموزش، فرهنگ‌سازی و پژوهش به ترتیب از سوی نمایندگان موسسه بهنام دهش‌پور، موسسه نور و بنیاد امور بیماری‌های خاص ارایه شد.

سپس دکتر مطلق از برنامه ملی مبارزه با سرطان و نقش سازمان‌های مردم‌نهاد و خیریه و  دکتر شهرام رفیعی‌فر، از برنامه‌های پیش‌گیری و آموزشی وزارت‌خانه در زمینه سرطان، گزارش ارایه دادند.

مهندس وثوق، مدیرعامل موسسه مهرانه زنجان، از موسسه‌های بسیار موفق و فعال در حوزه سرطان نیز از تجربه‌های موفق مهرانه در زنجان سخن گفت. وثوق گفت: مردم زنجان به دلیل اعتماد به وجود آمده، ماهیانه ۱ میلیارد تومان به مهرانه برای مبارزه و پیش‌گیری از سرطان کمک می‌کنند. مدیرعامل مهرانه زنجان افزود: بر پایه برنامه‌ریزی بلندمدت انجام شده، مهرانه در عرصه پژوهش نیز ورود خواهد کرد.

سومین نشست تشکیل شبکه ملی سرطان موسسه خیریه بهنام دهش پور

در پایان دکتر ایازی ضمن سپاس‌گزاری از حضور خیریه‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد از سراسر کشور در این نشست، به جمع‌بندی مطالب مطرح شده از سوی حاضران پرداخت: پی‌گیری برای ثبت شبکه ملی سرطان، برگزاری منظم کارگروه‌های پنجگانه، قرار دادن پورپوینت‌های ارایه شده از سوی دکتر ملک‌زاده، دکتر مطلق و دکتر رفیعی‌فر در گروه تلگرامی شبکه، توسعه دامنه فعالیت گروه‌ها به ویژه در زمینه پیش‌گیری و فرهنگ‌سازی، و برگزاری نشست بعد در موسسه محک و به میزبانی این موسسه.

 

منبع: معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مطالب مرتبط

انتشارات خیریه

شماره حساب های خیریه

پرداخت آنلاین

پرداخت با کارت های شتاب

کمک نقدی: بانک ملت

6104-3379-0428-9491

تابلو تسلیت: بانک ملی

6037-9911-9952-7445

حامیان-بانک سامان

6219-8610-0893-5396

حمایت با تلفن همراه

# 18*7*733*

موضوع منتخب خیریه

جشنواره نوروزی 1398

حمایت از بیماران خیریه

ارزش مشارکت شما خیرین و نیکوکاران به میزان مبلغ کمک نیست
هر شنبه یک هدف درج خواهد شد


یک هدف جدید موجود است

درخواست

موسسه های همکار خیریه

موسسات همکار

حامی رسانه ای خیریه

حامیان رسانه ای
ecco
ecco
ecco
ecco
ecco
خیریه
logo-samandehi
ecco
  • تهران، میدان تجریش، بیمارستان شهدای تجریش، ساختمان شماره شش (بخش آنکولوژی رادیوتراپی)، طبقه دوم، موسسه خیریه بهنام دهش پور
  • تلفن : 22718082
  • تلفن : 91009900
  • فاکس : 22702040
  • تهران، خیابان شهید لواسانی (فرمانیه غربی)، خیابان شهید جباریان (فروردین)، کوچه مسجدی، کوچه مرمری، پلاک 13- موسسه خیریه بهنام دهش پور
  • تلفن : 75409 | 22208797
  • تلفن : 91009900
  • فاکس : 22208797

نیکوکار گرامی شما می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را از طریق شماره تماس ۰۹۲۱۹۵۶۵۹۷۹ با ما مطرح کنید.

Email : info[AT]behnamcharity.org.ir