× بستن منو
همه باهم به پیش برای پیشگیری
ماموریت سازمانی موسسه

خیریه

بهنام دهش پور

برانگیختن امید به زندگی و حمایت از بیماران مبتلا به سرطان بدون محدودیت سن، ملیت، مذهب، جنسیت، نوع و مرحله بیماری سرطان و مشارکت در برنامه جامع ملی کنترل سرطان

فلفل مهاجم سرطان پستان

951005 موسسه خیریه بهنام دهش پور

فلفل مهاجم سرطان پستان

فلفل به مقابله با یک نوع مهاجم سرطان پستان می‌رود

نتایج مطالعه‌ای جدید نشان داده است که کپسایسین، مولکولی که مزه تند را به موادغذایی مانند فلفل می‌بخشد، می‌تواند سلول‌های سرطانی را از بین ببرد.

مواد غذایی تند می‌توانند نقشی کلیدی در مقابله با برخی انواع مشخص از سلول‌های سرطانی داشته باشند. پژوهشگران دریافتند کپسایسین موجود در مواد غذایی تند می‌تواند به نابودی یک نوع مهاجم از سلول‌های سرطان پستان کمک کند.

تیمی از پژوهشگران در دانشگاه روهر بوخوم در آلمان به بررسی سلول‌های سرطانی کشت شده از نوع سرطان پستان منفی سه گانه، نوعی سرطان که تنها روش درمانی برای آن شیمی درمانی است، پرداخته اند. پژوهشگران دریافتند که گیرنده‌های خاص به نام TRPV1 به واسطه کپسایسین فعال می‌شوند.

تعداد زیادی از سلول‌های سرطانی محکوم به مرگ بوده و سلول‌های باقیمانده دیگر توانایی حرکت سریع را نداشته و از این رو، روند تقسیم هرچه آهسته‌تر دنبال شده و به طور قابل توجهی روند رشد سرطان کند شد. البته دریافت کپسایسین از مواد غذایی کافی نبوده و باید همراه با یک درمان پزشکی صورت بگیرد.

به گفته هانس هات، یکی از پژوهشگران ارشد حاضر در مطالعه، اگر قادر باشیم گیرنده‌های TRPV1 را با داروهایی خاص فعال کنیم، این شرایط می‌تواند به شکل‌گیری یک روش درمانی جدید برای این نوع خاص از سرطان منجر شود.

سرطان پستان منفی سه گانه یک زیر گروه از سرطان پستان محسوب می‌شود که فاقد سه گیرنده‌ای است که در دیگر انواع سرطان پستان وجود دارند. روش‌های درمانی موفق برای سرطان پستان بیشتر آن سه گیرنده را هدف قرار می‌دهند و از این رو غیبت آنها درمان نوع منفی سه گانه را دشوار می‌سازد. حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد از سرطان‌های پستان به عنوان منفی سه گانه تشخیص داده می‌شوند. احتمال عود این نوع مهاجم نسبت به انواع دیگر سرطان پستان بیشتر است.

پیش از این، کپسایسین به واسطه ویژگی های دارویی خود مورد بررسی قرار گرفته است. پژوهشی که در سال ۲۰۱۱ در تایوان انجام شد، نشان داد که این مولکول زمینه ساز آپوپتوز، یا خود تخریبی، در انواع مشخص از سلول‌های سرطانی پستان می‌شود. کپسایسین در برخی داروهای موضعی به عنوان مسکن درد نیز استفاده می‌شود.

 

منبع: عصر ایران

مطالب مرتبط

انتشارات خیریه

شماره حساب های خیریه

پرداخت آنلاین

پرداخت با کارت های شتاب

کمک نقدی: بانک ملت

6104-3379-0428-9491

تابلو تسلیت: بانک ملی

6037-9911-9952-7445

حامیان-بانک سامان

6219-8610-0893-5396

حمایت با تلفن همراه

# 18*7*733*

موضوع منتخب خیریه

جشنواره نوروزی 1398

حمایت از بیماران خیریه

ارزش مشارکت شما خیرین و نیکوکاران به میزان مبلغ کمک نیست
هر شنبه یک هدف درج خواهد شد


یک هدف جدید موجود است

درخواست

موسسه های همکار خیریه

موسسات همکار

حامی رسانه ای خیریه

حامیان رسانه ای
ecco
ecco
ecco
ecco
ecco
خیریه
logo-samandehi
ecco
  • تهران، میدان تجریش، بیمارستان شهدای تجریش، ساختمان شماره شش (بخش آنکولوژی رادیوتراپی)، طبقه دوم، موسسه خیریه بهنام دهش پور
  • تلفن : 22718082
  • تلفن : 91009900
  • فاکس : 22702040
  • تهران، خیابان شهید لواسانی (فرمانیه غربی)، خیابان شهید جباریان (فروردین)، کوچه مسجدی، کوچه مرمری، پلاک 13- موسسه خیریه بهنام دهش پور
  • تلفن : 75409 | 22208797
  • تلفن : 91009900
  • فاکس : 22208797

نیکوکار گرامی شما می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را از طریق شماره تماس ۰۹۲۱۹۵۶۵۹۷۹ با ما مطرح کنید.

Email : info[AT]behnamcharity.org.ir