× بستن منو

ماسکهای شاد

ماسکهای شاد

ماسکهای شاد :

وارد شدن به یک محیط جدید و استفاده از وسایل ناآشنا معمولا برای خیلی از بچه‌ها همراه با ترس و استرس است. ماسکی که دکتر به منظور حفظ سلامتی کودکان مبتلا به بیماری سرطان در زمان دوره درمان تجویز می­کند، وسیله‌ای است که با کمی تغییر در طراحی آن نه فقط می‌تواند به از بین بردن استرس و اضطراب در بیمار بینجامد، بلکه سبب خوشحال شدن کودکان بیمار نیز می‌شود. همین تغییر ساده باعث می­شود تا کودک خاطره ای خوش و رغبت بیشتری برای استفاده از یک وسیله پزشکی-بهداشتی داشته باشد.

در این میان، کودک و برقراری ارتباط صحیح با او از اهمیت ویژه ای برخوردار است، چرا که نوع ارتباطی که او با وسایل مرتبط با بیماری خود و محیط حاکم بر آن برقرار می­کند، می­تواند تا سالها در ذهن او ماندگار شود و اگر این ارتباط همراه با ترس و اضطراب ادامه پیدا کند، در سنین بزرگسالی نیز همچنان همراه او باقی مانده و در نتیجه بزرگسالانی را رقم خواهد زد که با وجود برعهده داشتن مسؤلیت کودکان و خانواده، چه بسا خودشان از حضور در مراکز درمانی اضطراب بیش تری داشته و آن را به کودک‌شان نیز منتقل می کنند!

همکاران و داوطلبان کتاب­خانه کودکان موسسه خیریه بهنام دهش پور استفاده از انواع پوشش­ها، وسایل آشنا و جذاب برای کودکان را در جهت کاهش استرس و علاقمند شدن کودک به ادامه درمان موثر می‌دانند و در همین راستا شروع به جستجو برای یافتن ماسک‌هایی با طرح کودکانه در داخل کشور کردند. اما متاسفانه این نوع ماسک در ایران موجود نبود؛ به همین دلیل همکاران این کتابخانه با کمک یکی از نیکوکاران مقیم ایالات متحده آمریکا و همکای ایشان موفق به یافتن و دریافت این نوع ماسک شدند. لازم به توضیح است این خیر گرامی تا به امروز طی دو نوبت اقدام به اهدای تعداد چهار هزار عدد ماسک طرح دار به کتاب­خانه کودکان موسسه خیریه بهنام دهش پور نموده است.

ماسکهای شاد،ماسکهای شاد 2،ماسکهای شاد 3،ماسکهای شاد بچه ها

گفتنی است کتاب­خانه کودکان موسسه خیریه بهنام دهش پور در تاریخ نهم بهمن و همزمان با روز محک اقدام به اهدای تعدادی از این ماسک ها به کودکان بیمار مبتلا به سرطان تحت پوشش آن موسسه نمود تا تعداد بیشتری از کودکان بتوانند از این هدیه شاد و انرژی بخش بهره مند شوند. امیدوار هستیم که شاهد توسعه و ادامه همکاری سایر نیکوکاران گرامی در زمینه رفع نیازهای بیماران مبتلا به سرطان باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه ها
درخواست

اینستاگرام

حمایت از بیماران در آستانه سال نو

ارزش مشارکت شما خیرین و نیکوکاران به میزان مبلغ کمک نیست


شماره حساب های موسسه

کمک نقدی: بانک ملی

شماره کارت:

6037-9911-9951-2470

تابلو تسلیت: بانک ملی

شماره کارت:

6037-9911-9952-7445

موسسه های همکار

resane

مشارکت داروهای گران قیمت

حامی رسانه ای

resane
ecco
ecco
  • تهران، میدان تجریش، بیمارستان شهدای تجریش، ساختمان شماره شش (بخش آنکولوژی رادیوتراپی)، طبقه دوم، موسسه خیریه بهنام دهش پور
  • تلفن : 22718082
  • فاکس : 22702040
  • تهران، خیابان شهید لواسانی (فرمانیه غربی)، خیابان شهید جباریان (فروردین)، کوچه مسجدی، کوچه مرمری، پلاک 13
  • تلفن : 22208797
  • فاکس : 22208797