× بستن منو
ماموریت سازمانی موسسه

خیریه

بهنام دهش پور

ارائه خدمات درمانی و حمایتی، در سطح استانداردهای بین المللی به بیماران مبتلا به سرطان و خانواده آنان بدون محدودیت سن، ملیت، مذهب، جنسیت، نوع و مرحله بیماری سرطان و کمک به تجهیز بیمارستان های دانشگاهی

معرفی یک کتاب

معرفی یک کتاب موسسه خیریه بهنام دهش پور

معرفی یک کتاب

در استقبال از هفته کتاب (۲۳ تا ۲۹ آبان) و با هدف توسعه سطح دانش و آگاهی عمومی، کتاب «آموزش آرامسازی و مدیریت استرس برای زنان مبتلا به سرطان سینه» به مخاطبان و علاقمندان به روشهای درمانی گروهی معرفی می شود.

می توان سرطان پستان را شایع ترین و از نظر عاطفی و روانی تاثیرگذارترین سرطان در بین زنان عنوان کرد. افراد مبتلا به این بیماری نسبت به دیگر انواع سرطان ها مدت طولانی تری با بیماری و عوارض کوتاه و بلند مدت آن مانند برداشت کامل و یا ناقص پستان، شیمی درمانی، رادیوتراپی و هورمون درمانی مواجه می شوند به طوری که تشخیص و درمان این سرطان موجب بروز مشکلات هیجانی، عاطفی و درماندگی روانشناختی عمیقی در این بیماران می شود.

از این رو لحاظ نمودن درمان های روان شناختی برای بیماری های مزمن پزشکی در کنار خدمات درمانی همواره تاکید شده است. امروزه رفتاردرمانی گروهی، درقالب گروه های درمانی شناختی و رفتاری روشی نوین برای مقابله با انواع استرس از سوی متخصصین روانشناسی توصیه می شود. کتاب «آموزش آرامسازی و مدیریت استرس برای زنان مبتلا به سرطان سینه» با بررسی عوامل به وجود آورنده اضطراب و استرس ناشی از طول درمان و مراحل بعد از آن، ضمن معرفی روش درمانی گروهی، گامی موثر در جهت کاهش افسردگی، اضطراب و تاثیرات منفی ناشی از طول درمان در بیماران مبتلا به سرطان پستان برداشته است.

روانشناسان، مددکاران و پزشکان آنکولوژیست که با بیماران مبتلا به سرطان در ارتباط هستند را میتوان مخاطبان اصلی و گروه هدف مورد نظر نویسنده این کتاب عنوان کرد. این کتاب آموزشی در دو جلد مرتبط (کتاب راهنمای درمانگر و کتاب کار مراجع) تالیف و ترجمه شده است. در این کتاب روش و محتوای آموزشی-کاربردی برگزاری ۱۰ جلسه درمانی گروهی (به مدت ۱۲۰ تا ۱۵۰ دقیقه) در گروه های ۳ تا ۸ نفره ارائه شده است. مطالب آموزش داده شده در این پکیج درمانی به قرار زیر است:

جلسه اول: منطق مدیریت استرس.

جلسه دوم: استرس و آگاهی.

جلسه سوم: ارتباط افکار و هیجانات و شناسایی تحریفات شناختی.

جلسه چهارم: جایگزینی افکار منطقی.

جلسه پنجم: سبک های مقابله ای (بخش اول).

جلسه ششم: سبک های مقابله ای (بخش دوم).

جلسه هفتم: حمایت اجتماعی.

جلسه هشتم: مدیریت خشم.

جلسه نهم: آموزش ابرازگری.

جلسه دهم: جمع بندی

معرفی یک کتاب موسسه خیریه بهنام دهش پور

روش ارائه شده در این کتاب توسط دکتر مایکل آنتونی و جمعی از همکاران ایشان برروی تعدادی از بیماران مبتلا به ﺳـﺮﻃﺎن ﭘﺴـﺘﺎن و ﭘﺮوﺳﺘﺎت و تعدادی از بیماران مبتلا به اﻳﺪز، بررسی و توصیه ﺷﺪه اﺳـﺖ. این کتاب توسط عطیه سفرزاده و رعنا کرمی دانشجویان دکتری روانشناسی بالینی ترجمه شده است. روش پیشنهاد شده این کتاب در میان گروهی از بیماران مبتلا به سرطان پستان در بیمارستان مصطفی خمینی به صورت عملی مورد آزمایش قرار گرفته است. این روش علاوه بر کاهش استرس و آموزش مهارتهای اجتماعی گروه درمانی شناختی – رفتاری در درمان مشکلات دیگر نیز موفق عمل کرده است، از جمله کاهش اثر افسردگی، کاهش اضطراب عمومی، کنترل خشم، کنترل درد، شکل گیری و ارتقای توانایی های والدین، برطرف کردن و حل مشکلات ناشی از طلاق را نیز در پی داشته است.

امید است با استفاده از این کتاب بتوانیم گامی هرچند کوچک در راستای خدمت رسانی به این بیماران برداشته باشیم.

مطالب مرتبط

درخواست

عکس پیشنهادی خیریه

حمایت از بیماران خیریه

ارزش مشارکت شما خیرین و نیکوکاران به میزان مبلغ کمک نیست | هر دوشنبه،یک هدف


شماره حساب های خیریه

کمک نقدی: بانک ملت

6104-3379-0428-9491

تابلو تسلیت: بانک ملت

6104-3379-0428-9491

حامیان-بانک سامان

6219-8610-0893-5396

حمایت با تلفن همراه

# 18*7*733*

پرداخت آنلاین

پرداخت با کارت های شتاب

موسسه های همکار خیریه

موسسات همکار

انتشارات خیریه

حامی رسانه ای خیریه

حامیان رسانه ای
ecco
ecco
  • تهران، میدان تجریش، بیمارستان شهدای تجریش، ساختمان شماره شش (بخش آنکولوژی رادیوتراپی)، طبقه دوم، موسسه خیریه بهنام دهش پور
  • تلفن : 22718083
  • فاکس : 22702040
  • تهران، خیابان شهید لواسانی (فرمانیه غربی)، خیابان شهید جباریان (فروردین)، کوچه مسجدی، کوچه مرمری، پلاک 13- موسسه خیریه بهنام دهش پور
  • تلفن : 75409 | 22208797
  • فاکس : 22208797