× بستن منو
مشارکت در هزینه درمانی مرجان جوان ۲۰ ساله
ماموریت سازمانی موسسه

خیریه

بهنام دهش پور


مبارزه با سرطان در تمامی عرصه ها و حمایت از بیماران به دور از هرگونه تبعیض

همراه با مددکاران موسسه

موسسه خیریه بهنام دهش پور

با ثبت رسمی موسسه در سال ۱۳۷۹ یکی از اولین واحدهای کاری و خدمت رسان به بیماران مبتلا به سرطان واحد مددکاری موسسه بود که در طبقه همکف ساختمان بخش رادیوتراپی انکولوژی بیمارستان شهدای تجریش در ۲ اتاق کوچک کار خود را آغاز کرد. پس از ۲۴ سال از فعالیت موسسه و ارائه خدمت و تشکیل بیش از ۱۴ هزار پرونده مددکاری برای بیماران مبتلا به سرطان و باتوجه به کمبود فضای فیزیکی، نیاز به توسعه فضای فیزیکی واحد مددکاری و ایجاد محیط بهتر و استاندارد برای همکاران و مراجعان لازم بود.

موسسه خیریه بهنام دهش پور

با پیگیری و تلاش مدیریت و حمایت هیات مدیره و تلاش همه واحدهای اجرایی موسسه، ساختمان جدید در نزدیکترین محل به بیمارستان شهدای تجریش تامین و خردادماه به موسسه تحویل داده شد و پس از ۲ ماه فعالیت مستمر و آماده ­سازی محیط، از روز ۱۲ مرداد ماه واحد مددکاری و بخش خدمات حمایتی فعالیت خود را در فضای جدید با خدمت رسانی به بیماران و مراجعان آغاز کرد.

ساختمان خدمات حمایتی موسسه به نشانی میدان قدس، ابتدای خیابان دربند، پلاک ۱۳، ساختمان متین طبقه اول با حضور مددکاران و همکاران طی روزهای شنبه تا ۴ شنبه ساعت ۸ تا ۱۶ ارائه دهنده خدمات و پاسخگوی مراجعان می باشد.

در ادامه برای اطلاع شما گوشه ­ای از فعالیت­ها و نظرات مددکاران و برخی از بیماران تقدیم حضورتان می­شود. باشد که همه با هم بتوانیم بیشتر و بهتر حامی بیماران مبتلا به سرطان باشیم.

پرده اول؛ ۲ اتاق زیرپله و کوچک مددکاری

طبقه همکف بخش، جایی است که تا هفته اول مرداد در یک سمت آن هر روز بیماران مبتلا به سرطان و همراهان آنها منتظر نوبت خود برای شیمی درمانی یا رادیوتراپی بودند و در سمت دیگر واحد مددکاری موسسه خیریه بهنام دهش ­پور قرار داشت. مددکارانی که هر روز و هر ساعت به سان فرشته­ های زمینی در حال پیگیری و پاسخگویی به بیماران و همراه آنها بودند و هستند که این روزها به ساختمان جدید نقل مکان کرده ­اند.

موسسه خیریه بهنام دهش پور

هنوز می ­شود انرژی حضور مددکاران را در این فضا احساس کرد، در آن گوشه اتاق خانم کرمی از کارشناسان قدیمی واحد مددکاری با صبروحوصله، مراجعه کنندگان را راهنمایی میکند و اطلاعات لازم را در مورد چگونگی تشکیل پرونده به آنها ارائه می ­دهد. هنوز هم می شود حرکت مستمر و بی وقفه خانم منیر بابایی از همکاران قدیمی و اولیه این واحد را در اتاق کوچک زیرپله احساس کرد.

موسسه خیریه بهنام دهش پور

این دو از همکاران قدیمی واحد مددکاری هستند و امروز تکاپوی سایرمددکاران مانند معصومه جان پرور، زینب شریفی، راضیه قائدی، سحر رضازاده، سیما ابراهیمی و همکاران اداری واحد خدمات حمایتی: فاطمه خودسیانی(سرپرست خدمات حمایتی)، آنیتا احمدی و فاطمه صدهزاری و همه داوطلبان این واحد در این محیط دیدنی و احساس شدنی است. به قول برخی، انرژی مثبت همیشه در هر محیطی باقی می­ماند. مددکارانی که سعی دارند کمک­های خیرین را با رعایت عدالت و حفظ کرامت انسانی به دست بیماران برسانند و باری از دوش بیماران و همراهان عزیزشان بردارند. برای این حمایت از هیچ تلاش و کوششی دریغ ندارند. بارها شده که در راهرو همراه بیماران به بخش­های مختلف بیمارستان سر می­زنند و تا اطمینان حاصل نکنند کار به پایان رسیده لب به آب و خوراک نمی­زنند.

پرده دوم؛ سالن پذیرش بخش رادیوتراپی انکولوژی بیمارستان شهدای تجریش

اولین بار بهنام در سال ۱۳۷۴ با دیدن وضعیت این سالن ناتمام و شرایط مراجعان این راه را آغاز کرد. با تلاشهای او و طی ۳ برنامه خیریه، بودجه اولیه برای اتمام و آماده­ سازی سالن انتظار بخش تامین شد و سال ۱۳۷۵ وقتی سالن ساخته و تجهیز شد او دیگر دربین خانواده و دوستان نبود ولی از همان سال همچنان از جایگاه آسمانی خود ناظر و همراه موسسه و همه دست­ اندرکاران آن است.

موسسه خیریه بهنام دهش پور

به سراغ برخی از بیماران می­رویم، دیدار با بیماران و شنیدن شرح حال و دلگویه ­های­شان قدم بعدی است، تعدادی از بیماران مراجعه کننده تهرانی و برخی از سایر استانها به این مرکز درمانی آمده اند. بخشی از آنها با یک نفر همراه در طول دوره درمان، ساکن همراه سرا موسسه هستند و برخی براساس برنامه درمانی به بخش مراجعه می­کنند.

همراه سرا (نقاهتگاه) ساختمان موقوفه بانو لطیفه امیرقاسمی و از سالهای دهه پنجاه میزبان بیماران مراجعه کننده به بیمارستان شهدای تجریش است، اداره این مرکز از سال ۱۳۸۱ برای ارائه سرویس بهتر و امکانات بیشتر به موسسه واگذار شد. تا به امروز طی ۳ مرحله با کمک نیکوکاران و حامیان موسسه نوسازی و بازسازی و تجهیز شده و امروزه با همکاری مستمر داوطلبان میزبان بیمارانی است که اول امیدشان خدا و سپس نیکوکاران و حامیان موسسه است.

موسسه خیریه بهنام دهش پور

میترا ۵۴ ساله و ساکن ورامین و تازه با موسسه آشنا شده است. او ازبرخورد خوب همکاران برایمان گفت و اینکه با ارائه فاکتور داروهایش به مددکاری مورد حمایت خیرین قرار گرفته است. ناهید ۵۱ ساله، ساکن تهران و مبتلا به سرطان دهانه رحم می­گوید: تقریبا یک سال و نیم است که تحت پوشش موسسه است، از کمک خیرین برای تامین داروی خود میگوید و ازسختی ­های تامین برخی داروها. نفر بعدی سارا ۴۰ ساله از اراک است که۲ سال است تحت پوشش موسسه قراردارد و تاکنون ۲ مرتبه از همراه سرا استفاده کرده و از کیفیت خدمات و شرایط محیطی آنجا رضایت دارد. بیمار دیگر سکینه نام دارد ۴۵ ساله و ساکن ساری، حدودا ۷ ماه است که از خدمات موسسه بهره ­مند شده و در مورد تهیه دارو می­گوید: فاکتور داروها را می­اورم و مددکاران زحمت میکشد تا جایی که ممکن است هزینه­ ها را صفر میکنند.

پرده سوم؛ ساختمان جدید خدمات حمایتی موسسه

موسسه خیریه بهنام دهش پور

این روزها دیگر از آن همه شلوغی، همهمه، کمبود فضا و شرایط محیطی حاکم بر طبقه همکف بخش رادیوتراپی انکولوژی بیمارستان شهدای تجریش در واحد مددکاری خبری نیست. بیماران و مراجعان در محیطی آرام و بزرگتر حاضر می­شوند و به نوبت به اتاق مددکاران می­روند. اتاقهایی بزرگتر با فضای زیبا و محیطی آرامش­ بخش. در سالن پذیرش برای آنها فیلم های آموزشی و آرامش بخش نمایش داده می ­شود.

موسسه خیریه بهنام دهش پور

اینجا در حیاط زیبای ساختمان مددکاری می­توانند آسمان آبی این روزهای تهران را ببینند، مراجعه کنندگان بسیار خرسندند از این جابجایی چرا که به گفته آنها بیمارستان بسیار محیط متشنجی دارد و شلوغی و بهم ریختگی آنجا باعث می­شد آنها از نظر روحی حال و هوای خوبی نداشته باشند. ولی ساختمان جدید محیط آرامی دارد و کارها به طور منظم­تر انجام می­شود و شرایط رسیدگی به حرفهایمان بهتر است. در بیمارستان شاهد صحنه­ های دلخراش مانند فوت و تردد بیماران با شرایط سخت بودیم که خیلی خوشایند نبود.

موسسه خیریه بهنام دهش پور

کارکنان موسسه نیز از این جابجایی راضی هستند و به گفته خودشان فضای جدید، آرام است و محیط مناسبی برای انجام کارهای بیماران برای آنها فراهم شده، دیگر مجبور نیستند برای رسیدگی به شرایط خاص و گفتگوهای اختصاصی بیماران در راهرو و محوطه بیمارستان با آنها صحبت کنند.

همه تلاشهای مدیریت و همکاران موسسه در راستای تحقق ماموریت سازمانی که همان برانگیختن امید به زندگی و حمایت از بیماران مبتلا به سرطان بدون محدودیت سن، ملیت، مذهب، جنسیت، نوع و مرحله بیماری سرطان است معطوف شده و در این مسیر حمایت و همکاری همه نیکوکاران را به طور مستمر طلب می­ کنیم.

موسسه خیریه بهنام دهش پور
موسسه خیریه بهنام دهش پور

مطالب مرتبط

تماس با ما

شماره حساب های خیریه

پرداخت آنلاین

پرداخت با کارت های شتاب

کمک نقدی: بانک ملت

6104-3379-0428-9491

تابلو تسلیت: بانک ملی

6037-9911-9952-7445

حامیان-بانک سامان

6219-8610-0893-5396

حمایت با تلفن همراه

# 18*7*733*

موضوع منتخب خیریه

اپلیکیشن بهنام

حمایت از بیماران خیریه

ارزش مشارکت شما خیرین و نیکوکاران به میزان مبلغ کمک نیست
هر شنبه یک هدف درج خواهد شد


یک هدف جدید موجود است

درخواست

موسسه های همکار خیریه

موسسات همکار

حامی رسانه ای خیریه

حامیان رسانه ای
ecco
ecco
ecco
ecco
ecco
خیریه
logo-samandehi
ecco
  • تهران، میدان تجریش، بیمارستان شهدای تجریش، ساختمان شماره شش (بخش آنکولوژی رادیوتراپی)، طبقه دوم، موسسه خیریه بهنام دهش پور
  • تلفن : ۹۱۰۰۹۹۰۰
  • فکس : ۲۲۷۰۲۰۴۰
  • تهران، خیابان شهید لواسانی (فرمانیه غربی)، خیابان شهید جباریان (فروردین)، کوچه مسجدی، کوچه مرمری، پلاک 13- موسسه خیریه بهنام دهش پور
  • تلفن : ۹۱۰۰۹۹۰۰ | ۲۲۲۰۸۷۹۷
  • فکس : ۲۲۲۰۸۷۹۷ داخلی ۲۴۸
  • ساختمان مددکاری: تهران، بالاتر از میدان قدس، ابتدای خیابان دربند، پلاک ۱۳، طبقه اول، واحد مددکاری موسسه خیریه بهنام دهش پور
  • تلفن : ۹۱۰۰۹۹۰۰ داخلی ۲


نیکوکار گرامی شما می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را از طریق شماره تماس ۹۱۰۰۹۹۰۰ داخلی ۴ با ما مطرح کنید.

Email : info@behnamcharity.org.ir