× بستن منو

جلسات وزارت بهداشت در خصوص سرطان

در خصوص برنامه های کنترل سرطان در ایران و نحوه مطلوب مشارکت کلیه اقشار و آحاد جامعه خصوصاّ خیریه های فعال در این حوزه و سازمان های مردم نهاد (NGO ها)، وزارت بهداشت سلسله نشست هایی در این خصوص با مشارکت موسسات خیریه ای همچون موسسه تحقیقات و آموزش سرطان، موسسه محک، موسسه خیریه سپاس، موسسه نور، موسسه مهیار و موسسه خیریه بهنام دهش پور برگزار کرد.
طبق اظهارات جناب آقای دکتر علی قنبری مطلق، مدیر برنامه ملی کنترل سرطان وزارت بهداشت چهار بیماری قلبی عروقی، سرطان، بیماری های مزمن تنفسی و دیابت بزرگترین عوامل مرگ ومیر انسان در جهان می باشد.jalase_behdasht موسسه خیریه بهنام دهش پور

متوسط بروز سرطان در ایران کمتر از آمار جهانی است. اما سیر افزایش سرطان در ایران به دلیل تغییر زندگی و عوامل محیطی رو به افزایش است.

بر طبق آمار ۴۰ درصد سرطان ها و ۸۰ درصد بیماری های قلبی عروقی قابل پیشگیری بوده و می توان با سرمایه گذاری در زمینه پیشگیری، تشخیص زود هنگام و درمان سرطان سالانه حدود ۱۲۰۰ میلیارد تومان ذخیره کرد.
نکته مهم در خصوص پیشگیری از بیماری های غیر واگیردار مثل سرطان آن است که بدانیم مسئولیت این امر فقط برعهده مسئولان نیست و هر یک از افراد جامعه به نوبه خود مسئول هستند تا در مسیر پیشگیری از بیماری های غیر واگیردار حرکت کنند و با هدف فرهنگ سازی در این راه چه به عنوان یک سازمان مردم نهاد و یا در نقش یک شهروند باید قدم نهاد و به دنبال حمایت های هرچه بیشتر کلیه اقشار جامعه بود. هرچند متولی این برنامه وزارت بهداشت است ولی مسئولیت کنترل سرطان بر عهده همه وزارت خانه ها، سازمان ها و نهادهایی است که به نحوی با سرطان و عوامل خطر در ارتباط هستند. بحث کنترل سرطان نیازمند همکاری تمامی سازمانها و نهادها است و در بحث پیشگیری، بدون همکاری خیریه ها، سازمانهای مردم نهاد و بدون خواست مردم کنترل آن بطور کامل و بطور نظام مند امکانپذیر نخواهد بود.
شایان ذکر است سازمان جهانی بهداشت در سال ۲۰۰۵ همه کشورهای عضو را ملزم کرد تا برنامه ای را تحت عنوان” برنامه جامع ملی کنترل سرطان” تدوین و اجرا نمایند که بااجرای درست برنامه پس از ۱۰ سال، بروز سرطان و پس از ۱۵ سال مرگ و میر(به میزان ۱۵%) کاهش خواهد یافت اما بدون وجود یک برنامه جامع ملی کنترل سرطان، اکثر منابع موجود در راه درمان بیماری و ارائه خدمات صرف خواهد شد.

مطالب مرتبط

درخواست

ویدیوی پیشنهادی

خیریه بهنام

حمایت از بیماران

ارزش مشارکت شما خیرین و نیکوکاران به میزان مبلغ کمک نیست | هر دوشنبه،یک هدف


شماره حساب های موسسه

کمک نقدی: بانک ملت

6104-3379-0428-9491

تابلو تسلیت: بانک ملت

6104-3379-0428-9491

حامیان-بانک سامان

6219-8610-0893-5396

حمایت با تلفن همراه

# 18*7*733*

پرداخت آنلاین

پرداخت با کارت های شتاب

موسسه های همکار

موسسات همکار

انتشارات موسسه

حامی رسانه ای

حامیان رسانه ای
ecco
ecco
  • تهران، میدان تجریش، بیمارستان شهدای تجریش، ساختمان شماره شش (بخش آنکولوژی رادیوتراپی)، طبقه دوم، موسسه خیریه بهنام دهش پور
  • تلفن : 22718083
  • فاکس : 22702040
  • تهران، خیابان شهید لواسانی (فرمانیه غربی)، خیابان شهید جباریان (فروردین)، کوچه مسجدی، کوچه مرمری، پلاک 13- موسسه خیریه بهنام دهش پور
  • تلفن : 75409 | 22208797
  • فاکس : 22208797