× بستن منو

مددکاری

واحد مددکاری

واحد مددکاری پل ارتباطی بیماران با موسسه است که وظیفه تشخیص میزان و چگونگی میزان کمک های نقدی و غیر نقدی به بیماران را بر اساس معیارهای کارشناسی و بررسی وضعیت درمانی، معیشتی و سطح خانوادگی آنها را بر عهده دارد که فعالیت های خود را از سال 1379 با تعامل واحد مددکاری بیمارستان شهدا تجریش آغاز نموده است. این واحد تاکنون با تشکیل بیش از 7.500 پرونده بیمار براساس سیاستها و استانداردهای مصوب موسسه اقدام به حمایت از بیماران و خانواده ایشان نموده است.

تشکیل پرونده

برای آغاز فرآیندهای حمایتی، از کلیه بیماران مبتلا به سرطان در اولین اقدام براساس مصاحبه اختصاصی مددکاران موسسه با بیماران و یا همراه ایشان و دریافت مدارک و مستندات قانونی برای هر بیمار یک پرونده مستقل تشکیل میشود. براساس شرایط هر بیمار و با استفاده از استانداردهای حمایتی مصوب، با دو روش مصاحبه حضوری و در صورت نیاز بازدید منزل، شرایط هر بیمار مستقلاً مورد سنجش قرار گرفته میشود. پس از بررسی های تخصصی برای هر پرونده حداقل درصد حمایت و میزان پرداخت هزینه های درمان و خدمات جانبی توسط موسسه تعیین می شود.

خدمات مددکاری-حمایتی

پیگیری امور درمانی بیمار در طول دوره درمان، معرفی و ارجاع فرزندان محصل بیمار به واحد هزینه تحصیلی (جهت دریافت حمایت تحصیلی) و یا واحد کتابخانه کودکان (جهت دریافت خدمات حمایت روحی-روانی، البسه، لوازم التحریر) و همچنین اهدای دارو و تجهیزات مصرفی و درمانی موردنیاز بیمار در صورت موجود بودن، پرداخت هزینه های درمانی و هزینه های ضروری غیردرمانی، آگاهی رسانی و راهنمایی در موضوع بیمه و کمک سایر مراکز، برای کلیه بیمار تحت پوشش و خانواده ایشان از وظایف ثابت مددکاران موسسه خیریه بهنام دهش پور می باشد.

محل های ارائه خدمات مددکاری

در راستای توسعه خدمات حمایتی از سوی موسسه، علاوه بر نمایندگان مددکاری مستقر در بخش رادیوتراپی بیمارستان شهدا واحد مددکاری این موسسه از مهرماه 1391 در بیمارستان امام حسین(ع) نیز مستقر و در این مرکز نیز خدمات خود را مستقیماً به بیماران ارایه می نمایند. همچنین در تعامل با سایر سازمانهای مردم نهاد و خیریه، هم اکنون خیریه ای در شهر بیرجند (استان خراسان جنوبی) با هماهنگی واحد مددکاری موسسه اقدام به ارائه خدمات حمایتی و تامین هزینه های غیردرمانی بیماران در این استان می نماید. موسسه خیریه بهنام دهش پور آمادگی خود را برای توسعه خدمات حمایتی براساس درخواست و تعامل با سایر سازمانهای مردم نهاد و موسسات خیریه و همچنین دانشگاه های علوم پزشکی و پس از بررسی مجموعه متقاضی و عقد تفاهم نامه همکای اعلام میدارد.

آمادگی ارجاع بیمار از سوی کادر درمانی به واحد مددکاری موسسه

به منظور ارائه خدمات نظام مند و موثر به بیماران و افراد نیازمند، واحد مددکاری موسسه خیریه بهنام دهش پور آمادگی خود را برای ارجاع این افراد از سوی کادر درمانی،مددکاران و پزشکان، همراه با معرفی نامه به حضورتان اعلام می دارد. گزارش روند اقدامات صورت گرفته برای بیماران ارجاع شده براساس پیشرفت روند پرونده ایشان به فرد ارجاع دهنده ارائه می شود.

واحد مددکاری (82 - 22718083 داخلی 104 و 119) در طول ساعات اداری پاسخگوی شما می باشد.

درخواست

اینستاگرام

حمایت از بیماران

ارزش مشارکت شما خیرین و نیکوکاران به میزان مبلغ کمک نیست


شماره حساب های موسسه

کمک نقدی: بانک ملی

شماره کارت:

6037-9911-9951-2470

حمایت از تلفن همراه

#18*7*733*

تابلو تسلیت: بانک ملی

شماره کارت:

6037-9911-9952-7445

موسسه های همکار

resane

مشارکت داروهای گران قیمت

حامی رسانه ای

resane
ecco
ecco
  • تهران، میدان تجریش، بیمارستان شهدای تجریش، ساختمان شماره شش (بخش آنکولوژی رادیوتراپی)، طبقه دوم، موسسه خیریه بهنام دهش پور
  • تلفن : 22718082
  • فاکس : 22702040
  • تهران، خیابان شهید لواسانی (فرمانیه غربی)، خیابان شهید جباریان (فروردین)، کوچه مسجدی، کوچه مرمری، پلاک 13- موسسه خیریه بهنام دهش پور (دفتر مرکزی)
  • تلفن : 75409 | 22208797
  • فاکس : 22208797