× بستن منو

تشخیص دقیق ۹۹ درصدی سرطان بوسیله تلفن همراه؟!

تشخیص دقیق 99 درصدی سرطان،تشخیص دقیق 99 درصدی سرطان،تشخیص دقیق 99 درصدی سرطان موسسه خیریه بهنام دهش پور

تشخیص دقیق ۹۹ درصدی سرطان بوسیله تلفن همراه؟!

این طیف سنج پزشکان را قادر می سازد تا بیماری‌های جدی را در یک آزمایشگاه کاملا متحرک تشخیص دهند.

این وسیله با تجزیه و تحلیل ترکیبی از مواد شیمیایی در نمونه‌های بافتی، نشانگر زیستی اینترلوکین ۶ را تشخیص می‌دهد که به اندازه زیادی با سرطان‌های ریه، پروستات، کبد،پستان و پوست یا بافت ارتباط دارد.

گرچه این وسیله، اولین طیف‌سنج ابداعی برای تلفن هوشمند نیست، اما می‌تواند هم‌زمان هشت نمونه را پردازش کند به این معنی که برای پزشکان در مناطق دورافتاده و به دور از امکانات کامل بیمارستانی ارزشمند خواهد بود.

محققان دانشگاه واشنگتن که این طیف سنج را ابداع کرده‌اند، می‌گویند: استفاده از این طیف سنج به‌ویژه برای درمانگاه‌ها و بیمارستان‌هایی که آزمایشگاه ندارند ولی تعداد زیادی نمونه دارند و یا پزشکانی که در خارج از کشور و یا مناطق دور افتاده مشغول فعالیت هستند، مفید خواهد بود.

معمولا طیف سنج ها با اندازه‌گیری خصیصه‌های نور در طیف الکترومغناطیسی کار می‌کنند و محققان با ثبت چگونگی درخشش و انعکاس نور در یک نمونه سلولی می‌توانند سلول‌های سرطانی را درون سلول‌های انسانی تشخیص دهند.

در این مورد، طیف سنج تلفن همراه از روشی به نام( ELISA  آزمون ایمونوسوربنت متصل به آنزیم ) استفاده می‌کند. در این روش تغییرات صورت گرفته در آنتی بادی‌ها و رنگ‌های سلول برای تشخیص هر گونه نشانگر زیستی بیماری که ممکن است وجود  داشته باشد، به‌کار می رود.

کیت مورد استفاده در این فرایند، برای گوشی‌های آیفون ۵ ساخته شده است اما محققان می گویند تصمیم دارند آن را با سایر مدل‌های تلفن هوشمند منطبق سازند.

این سیستم هم‌چنین می‌تواند داده ها را به صورت بی‌سیم با سایر محققان به اشتراک گذارد و نیازی به مصرف زیاد انرژی ندارد، اما یک بسته باتری یکپارچه نیز وجود دارد که استفاده از آن در صورت دور بودن طولانی مدت از امکانات می‌تواند بسیار مفید باشد.

منبع: ایرنا

مطالب مرتبط

درخواست

ویدیوی پیشنهادی

خیریه بهنام

حمایت از بیماران

ارزش مشارکت شما خیرین و نیکوکاران به میزان مبلغ کمک نیست


شماره حساب های موسسه

کمک نقدی: بانک ملت

6104-3379-0428-9491

تابلو تسلیت: بانک ملت

6104-3379-0428-9491

حامیان-بانک سامان

6219-8610-0893-5396

حمایت با تلفن همراه

# 18*7*733*

پرداخت آنلاین

پرداخت با کارت های شتاب

موسسه های همکار

resane

انتشارات موسسه

حامی رسانه ای

resane
ecco
ecco
  • تهران، میدان تجریش، بیمارستان شهدای تجریش، ساختمان شماره شش (بخش آنکولوژی رادیوتراپی)، طبقه دوم، موسسه خیریه بهنام دهش پور
  • تلفن : 22718083
  • فاکس : 22702040
  • تهران، خیابان شهید لواسانی (فرمانیه غربی)، خیابان شهید جباریان (فروردین)، کوچه مسجدی، کوچه مرمری، پلاک 13- موسسه خیریه بهنام دهش پور
  • تلفن : 75409 | 22208797
  • فاکس : 22208797