× بستن منو

داروی پیشگیری از سرطان پستان

داروی پیشگیری از سرطان پستان،پیشگیری از سرطان پستان،پیشگیری از سرطان پستان 2

دارویی برای پیشگیری از سرطان پستان در زنان حامل ژن معیوب

محققان استرالیایی دریافتند که کاربرد یک داروی پوکی استخوان احتمالا می تواند از شکل گیری و یا رشد تومور در زنانی که با خطر بالای ابتلا به سرطان مواجه هستند، جلوگیری کند.

بسیاری از زنان حامل جهش ژنتیکی BRCA1، به دلیل بالا بودن خطر ابتلا به سرطان پستان در این زنان، به منظور پیشگیری از ابتلا به سرطان زیر بار عمل جراحی برای تخلیه پستان ها می روند، اما تازه ترین دستاورد تحقیقاتی، این امید را ایجاد کرده است که استفاده از داروی دنوسوماب denosumab ، راه حلی جایگزین برای این زنان باشد.

پژوهشگران استرالیایی پس از بررسی نمونه های اهدایی بافت پستان زنان حامل ژن معیوبBRCA1، موفق به کشف سلول هایی در زنان به ظاهر سالم شدند که با خطر زیاد ابتلا به سرطان روبرو هستند. آنها سپس از دنوسوماب که برای درمان سرطان استخوان و پوکی استخوان طراحی شده است، برای متوقف کردن رشد این سلول ها استفاده کردند.

محققان موسسه تحقیقات پزشکی در ملبورن در گزارشی درباره نتایج این مطالعه که در مجله Nature Medicine منتشر شد، در مورد پتانسیل این دارو صحبت کردند.

آنها اعلام کردند: این کشف بر اساس حدود 10 سال تحقیق در زمینه سلول های بنیادی در پستان بوده است. از سوی دیگر، اکنون آزمایش بالینی این دارو روی بیماران -به جای بافت پستان- در حال انجام است. با این همه، محققان تاکید دارند که هنوز باید بررسی های بیشتری در زمینه تأثیرات مشابه مصرف داروی یاد شده در زنان مبتلا به سرطان پستان صورت بگیرد

منبع: ایرنا

مطالب مرتبط

دیدگاه ها
درخواست

اینستاگرام

حمایت از بیماران

ارزش مشارکت شما خیرین و نیکوکاران به میزان مبلغ کمک نیست


شماره حساب های موسسه

کمک نقدی: بانک ملی

شماره کارت:

6037-9911-9951-2470

حمایت با تلفن همراه

#18*7*733*

تابلو تسلیت: بانک ملی

شماره کارت:

6037-9911-9952-7445

موسسه های همکار

resane

مشارکت داروهای گران قیمت

حامی رسانه ای

resane
ecco
ecco
  • تهران، میدان تجریش، بیمارستان شهدای تجریش، ساختمان شماره شش (بخش آنکولوژی رادیوتراپی)، طبقه دوم، موسسه خیریه بهنام دهش پور
  • تلفن : 22718083
  • فاکس : 22702040
  • تهران، خیابان شهید لواسانی (فرمانیه غربی)، خیابان شهید جباریان (فروردین)، کوچه مسجدی، کوچه مرمری، پلاک 13- موسسه خیریه بهنام دهش پور (دفتر مرکزی)
  • تلفن : 75409 | 22208797
  • فاکس : 22208797