× بستن منو
ماموریت سازمانی موسسه

خیریه

بهنام دهش پور

برانگیختن امید به زندگی و حمایت از بیماران مبتلا به سرطان بدون محدودیت سن، ملیت، مذهب، جنسیت، نوع و مرحله بیماری سرطان و مشارکت در برنامه جامع ملی کنترل سرطان

راه های جدید تشخیص سرطان

راه های جدید تشخیص سرطان  موسسه خیریه بهنام دهش پور
 “جیونگ آن” از محققان دانشکده پزشکی دانشگاه نیویورک گفت: محققان امیدوارند تا بر اساس باکتری موجود در بدن، نوع سرطانی را که فرد در معرض ابتلا به آن قرار دارد تشخیص دهند.
وی افزود: علاوه بر این، این باکتری‌ها و میکروب‌ها که در مجموع میکروبیوم نامیده می‌شوند، می‌توانند اطلاعاتی را در مورد اقدامات موثر برای کاهش خطر ابتلا به سرطان در اختیار بیمار و پزشک قرار دهند.

در این بررسی محققان آمریکایی به درک ارتباط بالقوه بین میکروبیوم دهان و خطر ابتلا به انواع مشخصی از سرطان‌ها پرداختند. در این مطالعه روی چندین نوع سرطان از جمله سرطان پانکراس و سرطان مری تمرکز شد.
در بررسی این تیم تحقیقاتی روی سرطان پانکراس مشخص شد، افرادی که از سطح بالاتری از یک نوع باکتری دهان به نام پورفیروموناس ژنژیوالیس “gingivalis Porphyromonas” برخوردارند ۶۰ درصد بیش از افراد دیگر در معرض ابتلا به سرطان پانکراس هستند. هم‌چنین وجود سطح بالاتری از یک نوع باکتری دهانی دیگر موسوم به “Aggregatibacter actinomycetemcomitans” خطر ابتلا به این سرطان را دو برابر افزایش می‌دهد.
سرطان پانکراس یکی از کشنده‌ترین انواع سرطان به‌حساب می‌آید؛ زیرا تشخیص آن در مراحل اولیه بسیار سخت است. پزشکان امید دارند در آینده بتوانند این بیماری را با بررسی باکتری‌ دهان فرد تشخیص دهند.
به گزارش لایوساینس، محققان با بیان اینکه لازم است مطالعات بیشتری برای تایید وجود ارتباط علت – معلولی بین باکتری‌های دهان و خطر ابتلا به سرطان انجام شود، اظهار داشتند: نتایج مطالعاتی که پیش از این انجام گرفته حاکی از وجود این ارتباط است.
منبع ایسنا

مطالب مرتبط

انتشارات خیریه

شماره حساب های خیریه

پرداخت آنلاین

پرداخت با کارت های شتاب

کمک نقدی: بانک ملت

6104-3379-0428-9491

تابلو تسلیت: بانک ملی

6037-9911-9952-7445

حامیان-بانک سامان

6219-8610-0893-5396

حمایت با تلفن همراه

# 18*7*733*

موضوع منتخب خیریه

اپلیکیشن بهنام

حمایت از بیماران خیریه

ارزش مشارکت شما خیرین و نیکوکاران به میزان مبلغ کمک نیست
هر شنبه یک هدف درج خواهد شد


درخواست

موسسه های همکار خیریه

موسسات همکار

حامی رسانه ای خیریه

حامیان رسانه ای
ecco
ecco
ecco
ecco
ecco
خیریه
logo-samandehi
ecco
  • تهران، میدان تجریش، بیمارستان شهدای تجریش، ساختمان شماره شش (بخش آنکولوژی رادیوتراپی)، طبقه دوم، موسسه خیریه بهنام دهش پور
  • تلفن : 91009900
  • فاکس : 22702040
  • تهران، خیابان شهید لواسانی (فرمانیه غربی)، خیابان شهید جباریان (فروردین)، کوچه مسجدی، کوچه مرمری، پلاک 13- موسسه خیریه بهنام دهش پور
  • تلفن : 75409 | 22208797
  • تلفن : 91009900
  • فاکس : 22208797

نیکوکار گرامی شما می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را از طریق شماره تماس ۰۹۲۱۹۵۶۵۹۷۹ با ما مطرح کنید.

Email : info[AT]behnamcharity.org.ir