سبد خرید شما خالی است.

ماموریت سازمانی موسسه خیریه

بهنام دهش پور


مبارزه با سرطان در تمامی عرصه ها و حمایت از بیماران به دور از هرگونه تبعیض

افتخارات بهنام

ارتباط با ما

تهران، خیابان شریعتی،بالاتر از پل رومی، کوچه عاج ، پلاک ۷

روشی جدید برای مقابله با سرطان ریه

روشی جدید برای مقابله با سرطان ریه
گروهی از محققان اخیرا مطالعه‌ای را انجام داده‌اند که نشان می‌دهد فلزات گرانبها اثربخشی داروهای مورداستفاده برای درمان سلول‌های سرطانی ریه را افزایش داده است. قطعات کوچک موسوم به نانوذرات طلا، توسط تیم تحقیقاتی در یک دستگاه شیمیایی قرار گرفتند.

در حالی که هنوز این روش بر روی انسان آزمایش نشده است، امید است که چنین دستگاهی بتواند یک روز برای کاهش عوارض جانبی درمان‌های فعلی شیمی درمانی با هدف قرار دادن دقیق سلول های بیمار بدون آسیب رساندن به بافت سالم استفاده شود.
طلا یک عنصر شیمیایی ایمن است و توانایی تسریع یا کاتالیز واکنش‌های شیمیایی را دارد. دانشمندان خواص فلزی ای را کشف کرده‌اند که به این توانایی های کاتالیزوری اجازه می‌دهد بدون هیچ گونه عوارض جانبی در موجودات زنده ایجاد شوند.
محققان این دستگاه را در مغز زبرافیش (گورخرماهی) تعبیه کردند و شاهد کارآمدی آن بودند، از اینرو می‌توان دریافت که این وسیله در موجودات زنده قابل استفاده است.
دکتر آسیر اونسیتی بروستا، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ادینبرگ بریتانیا، در این مورد می‌گوید: «ما خواص جدید طلا را که قبلا ناشناخته بود کشف کردیم و یافته های ما نشان می دهد که می‌توان از این فلز برای انتشار ایمن داروها در داخل تومورها استفاده کرد.»
وی در ادامه می‌افزاید: «قبل از ما هم این کار بر روی بیماران انجام شده بود اما این مطالعه یک قدم رو به جلو است. ما امیدواریم که یک دستگاه مشابه در انسان‌ها بتواند یک روز توسط جراحان تعبیه شود تا شیمی درمانی را به طور مستقیم در تومورها فعال کند و اثرات مضر را برای اعضای سالم کاهش دهد».
منبع: بهداشت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید