سبد خرید شما خالی است.

ماموریت سازمانی موسسه خیریه

بهنام دهش پور


مبارزه با سرطان در تمامی عرصه ها و حمایت از بیماران به دور از هرگونه تبعیض

افتخارات بهنام

ارتباط با ما

تهران، خیابان شریعتی،بالاتر از پل رومی، کوچه عاج ، پلاک ۷

زنجبیل قوی تر از شیمی درمانی

زنجبیل قوی تر از شیمی درمانی

زنجبیل قوی تر از شیمی درمان!

زنجبیل نه تنها یک ادویه خوشمزه در غذا و نوشیدنی هاست بلکه یک درمان عالی برای رفع حالت تهوع و بیماری های حرکتی نیز می باشد. شگفت آورتر اینکه مطالعات جدید نشان می‌دهند که زنجبیل یک دشمن سرسخت برای انواع سرطان ها به شمار می‌رود.

یک تحقیق در دانشگاه ایالتی جورجیا مشخص کرد که زنجبیل توانست ۵۶ درصد سایز یک تومور سرطانی پروستات در موش‌ها را کاهش دهد. هم‌چنین موجب کاهش التهاب از طریق فراهم کردن آنتی اکسیدان در این موش‌ها گردید.

هم‌چنین در تحقیق دیگری که در مجله PLoS منتشر گردید مشخص شد که شوگاول۶(shogaol-6) که یکی از اجزای زنجبیل است سلولهای بدخیم سرطان پستان را مورد هدف قرار می دهد و بسیار قوی تر از شیمی درمانی موجب نابودی سلول های بنیادی عامل سرطان می گردد.

سلول‌های بنیادی سرطان ۱ الی ۲ درصد یک تومور را شامل می‌شوند اما کشتن این سلول ها کار بسیار سختی است. اگر سلول‌های بنیادی سرطان از بین نروند به راحتی سرطان را به بقیه قسمت‌های بدن انتقال می‌دهند. متاسفانه سلول‌های بنیادی به راحتی خود را بازسازی می‌کنند و مدام که در حال تغییر هستند. بنابراین به شیمی‌درمانی مقاوم می‌شوند و قادر به تقسیم شدن و تشکیل کولنی تومور جدیدی می‌باشند. تنها راهی که می‌توان از شر سرطان رهایی پیدا کرد این است که سلول‌های بنیادی به طور کامل از بین بروند.

 Shogaol-6 در ریشه خشک شده و هم پخته شده زنجبیل موجود است و به طرز شگفت‌آوری موجب نابودی سلول‌های بنیادی سرطانی می‌گردد. این ماده شگفت‌آور فقط با سلول‌های سرطانی سروکار دارد و سلول‌های سالم بدن را به حال خود می‌گذارد. درست برخلاف درمان‌های معمول سرطان که مشکلات زیادی برای بیمار به وجود می‌آورند و برای وی بسیار مضر هستند.

Shogaol-6  هم‌چنین به شدت چرخه سلول را در سرطان پستان افزایش می‌دهد که این امر به نوبه خود باعث مرگ سلول‌های سرطانی می‌شود. علاوه بر اینکه این ماده باعث توقف رشد توده‌های سرطان پستان نیز می‌شود.

نهایتا این که در مقایسه Shogaol-6   و داروهای حاوی تاکسول که برای درمان سرطان به کار می‌رود، مشخص گردید که حتی با افزایش دوز تاکسول باز هم Shogaol-6   که در زنجبیل یافت می‌شود ده هزار بار قوی در کشتن سلول ها و تومور های سرطانی، توقف تشکیل تومور های جدید و سالم نگه داشتن سلول‌های سالم است.

هنوز هیچگونه تحقیقی در مورد اثر زنجبیل بر روی سلول های سرطانی انسان صورت نگرفته است و تمام تحقیقات در محیط های کشت سلولی بوده است. اما نتایج برای انسان ها نیز بسیار امیدوار کننده بوده. هر چند که این روش سنتی برای فرد مبتلا به سرطان ممکن است کمی باور ناپذیر نیز به نظر برسد.

 

دیدگاهتان را بنویسید