× بستن منو
مشارکت در هزینه درمانی مهدا مادری ۳۳ ساله
ماموریت سازمانی موسسه

خیریه

بهنام دهش پور

برانگیختن امید به زندگی و حمایت از بیماران مبتلا به سرطان بدون محدودیت سن، ملیت، مذهب، جنسیت، نوع و مرحله بیماری سرطان و مشارکت در برنامه جامع ملی کنترل سرطان

سرطان‌هایی که از مدارس آغاز می‌شود

سرطان‌هایی که از مدارس آغاز می‌شود موسسه خیریه بهنام دهش پور

سرطان‌هایی که از مدارس آغاز می‌شود

کوروش صمدپور متخصص تغذیه و رژیم درمانی با بیان اینکه تغذیه نامناسب دانش‌آموزان باعث بروز بیماری دردوران میانسالی می شود، گفت: یکی از مشکلات بهداشتی در ایران و سایر کشورها مسئله بیماری‌های غیرواگیر مانند قلبی و عروقی، کبد چرب و دیابت است.

این متخصص تغذیه و رژیم‌درمانی با اشاره به تاثیر تغذیه در بروز بیماری‌های غیرواگیر در میان دانش آموزان است، اظهار داشت: تغذیه افراد در دوران کودکی به‌خصوص دوران تحصیل دانش آموزان شروع می شود و نامناسب بودن مواد غذایی ایجاد این بیماری ها را تشدید می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه امروز دانش آموزان با تنوعی از تبلیغات  و مواد غذایی ناسالم روبه‌رو هستند، تصریح کرد: مصرف مواد غذایی ناسالم با توجه به طعم شور، چرب و رنگ‌های افزودنی آنها برای دانش آموزان جذاب و بامزه است.

صمدپور با بیان اینکه اطلاعات ناکافی دانش آموزان درباره خطرات مصرف این مواد غذایی باعث بروز بیماری در آنان می‌شود، تاکید کرد: در کشور ما مصرف سرانه مصرف قند و شکر و روغن خیلی بالاست.

وی با بیان اینکه متاسفانه علی رغم تاکید آموزش و پرورش، در بوفه‌های مدارس مواد غذایی ناسالم مانند انواع ساندویچ‌های سوسیس و کالباس با سس‌های مضر، سیب‌زمینی، چیپس و پفک به دانش آموزان فروخته می‌شود، افزود: مصرف این مواد باعث بروز بیماری‌های غیرواگیر و کبدچرب در میان دانش آموزان می‌شود.

سرطان‌هایی که از مدارس آغاز می‌شود موسسه خیریه بهنام دهش پور

این متخصص تغذیه و رژیم‌درمانی بیان کرد: برای پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر به‌خصوص سرطان‌ها باید مصرف سبزیجات و میوه‌جات در برنامه‌های غذایی دانش آموزان افزایش پیدا کند اما متاسفانه این مواد غذایی در مدارس به تنقلات ناسالم مانند کیک و ساندیس محدود شده است.

وی با بیان این‌که اکثر دانش آموزان به دلیل مصرف تغذیه ناسالم دچار کبدشان چرب شده‌اند، اظهار داشت: به دلیل وجود کالری دراین مواد غذایی دانش آموزان در سنین بالاتر به بیماری های دیابت، چاقی و سرطان دستگاه گوارش مبتلا می‌شوند.

صمدپور با اعلام این‌که مصرف زیاد کالباس به‌دلیل مواد تشکیل‌دهنده آن باعث بروز سرطان معده در میان دانش آموزان می‌شود، تاکید کرد: مصرف مواد غذایی حاوی ویتامین ث مانند گوجه فرنگی، انواع سبزیجات و مرکبات خطر بروز سرطان معده را در آنان کاهش می‌دهد.

وی با تاکید بر تاثیر آموزش به دانش آموزان برای تغییر در ذائقه آن‌ها در بزرگسالی گفت: مواد غذایی مانند تنقلات سالم هم‌چون مغزها، شاه دانه، گندمک، ساندیچ‌های تخم مرغ آب پز، پنیر و گردو میان وعده‌های مناسب برای دانش آموزان است.

این متخصص تغذیه و رژیم‌درمانی با بیان اینکه شیر یک ماده غذایی سالم برای دانش آموزان است، یادآور شد: مادران با توجه به شناخت ذائقه کودکان‌شان از میان وعده‌های سالم خانگی مانند سیب، هویج، لقمه خانگی و شیر برای مصرف دانش‌آموزان در مدارس استفاده کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط

انتشارات خیریه

شماره حساب های خیریه

پرداخت آنلاین

پرداخت با کارت های شتاب

کمک نقدی: بانک ملت

6104-3379-0428-9491

تابلو تسلیت: بانک ملی

6037-9911-9952-7445

حامیان-بانک سامان

6219-8610-0893-5396

حمایت با تلفن همراه

# 18*7*733*

موضوع منتخب خیریه

اپلیکیشن بهنام

حمایت از بیماران خیریه

ارزش مشارکت شما خیرین و نیکوکاران به میزان مبلغ کمک نیست
هر شنبه یک هدف درج خواهد شد


یک هدف جدید موجود است

درخواست

موسسه های همکار خیریه

موسسات همکار

حامی رسانه ای خیریه

حامیان رسانه ای
ecco
ecco
ecco
ecco
ecco
خیریه
logo-samandehi
ecco
  • تهران، میدان تجریش، بیمارستان شهدای تجریش، ساختمان شماره شش (بخش آنکولوژی رادیوتراپی)، طبقه دوم، موسسه خیریه بهنام دهش پور
  • تلفن : 91009900
  • فاکس : 22702040
  • تهران، خیابان شهید لواسانی (فرمانیه غربی)، خیابان شهید جباریان (فروردین)، کوچه مسجدی، کوچه مرمری، پلاک 13- موسسه خیریه بهنام دهش پور
  • تلفن : 75409 | 22208797
  • تلفن : 91009900
  • فاکس : 22208797

نیکوکار گرامی شما می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را از طریق شماره تماس ۰۹۲۱۹۵۶۵۹۷۹ با ما مطرح کنید.

Email : info[AT]behnamcharity.org.ir