× بستن منو
ماموریت سازمانی موسسه

خیریه

بهنام دهش پور

برانگیختن امید به زندگی و حمایت از بیماران مبتلا به سرطان بدون محدودیت سن، ملیت، مذهب، جنسیت، نوع و مرحله بیماری سرطان و مشارکت در برنامه جامع ملی کنترل سرطان

فعالیت‌های داوطلبانه را از دست ندهیم

فعالیت‌های داوطلبانه را از دست ندهیم موسسه خیریه بهنام دهش پور
مزایای فعالیت‌های داوطلبانه به شما، خانواده‌تان، و جامعه خود باز می‌گردد. انتخاب فعالیت داوطلبانه درست، می‌تواند به شما در رسیدن به جامعه، یادگیری مهارت‌های جدید و حتی پیشرفت حرفه‌ای کمک کند. فرد داوطلب همچنین می‌تواند به حفاظت از سلامت ذهنی و فیزیکی خود کمک کند.
به گزارش آوای سلامت به نقل ازactivebeat در اینجا ۵ دلیل سالم برای شروع و گسترش فعالیت‌های داوطلبانه معرفی شده است:
افزایش سطح شادی: این نکته ثابت شده که انجام اقدامات داوطلبانه منجر به ترشح هورمون دوپامین می‌شود که هورمون شیمیایی مرتبط با شادی و احساس خوب است. در واقع فعالیت‌های داوطلبانه با ترشح هرچه بیشتر هورمون‌های سروتونین و دوپامین، افسردگی را نیز از شما دور می‌کند.
طول عمر طولانی تر: طبق نظریه روانشناسان انجام اقدامات داوطلبانه تاثیرات بسیار بیشتری از ورزش و رژیم غذایی سالم در افزایش طول عمر دارد. در واقع اینطور فعالیت‌ها با فعال نگه داشتن ذهن و بدن به طور همزمان به حفظ سلامت کلی بدن و افزایش طول عمر کمک می‌کنند.
کاهش فشار خون: در نشریه هافینگتون پست اینطور منتشر شده است که فعالیت‌های داوطلبانه برای حفظ سلامت قلب و کاهش فشار خون بسیار موثرند. شواهد بسیار قوی وجود دارد که داشتن ارتباطات اجتماعی قوی خطر ابتلا به فشار خون بالا را تا ۴۰ درصد کاهش داده و خطر ابتلا به حمله قلبی و سکته مغزی را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.
مدیریت استرس: سطح استرس بالا منجر به کاهش کیفیت سلامت روان شده و همراه با عوارض فیزیکی ناخوشایند برای شما خواهد بود. این در حالی است که اقدامات داوطلبانه با افزایش حس رضایت از زندگی، میزان استرس را نیز کاهش خواهد داد. انجام اینطور فعالیت‌ها منجر به افزایش تمرکز و کاهش ترشح هورمون کورتیزول می‌شود؛ هورمونی که باعث افزایش استرس در بدن می‌شود.
افزایش سلامت روان: محققان دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد اعلام کرده‌اند که فعالیت‌های داوطلبانه تاثیرات جسمی و ذهنی بیشماری دارد و از ابتلا به افسردگی و حس تنهایی پیشگیری می‌کند. اینگونه فعالیت‌ها می‌تواند منبع تقویت حافظه و یادگیری مهارت‌های جدید تفکر باشد.

 

مطالب مرتبط

انتشارات خیریه

شماره حساب های خیریه

پرداخت آنلاین

پرداخت با کارت های شتاب

کمک نقدی: بانک ملت

6104-3379-0428-9491

تابلو تسلیت: بانک ملی

6037-9911-9952-7445

حامیان-بانک سامان

6219-8610-0893-5396

حمایت با تلفن همراه

# 18*7*733*

موضوع منتخب خیریه

اپلیکیشن بهنام

حمایت از بیماران خیریه

ارزش مشارکت شما خیرین و نیکوکاران به میزان مبلغ کمک نیست
هر شنبه یک هدف درج خواهد شد


درخواست

موسسه های همکار خیریه

موسسات همکار

حامی رسانه ای خیریه

حامیان رسانه ای
ecco
ecco
ecco
ecco
ecco
خیریه
logo-samandehi
ecco
  • تهران، میدان تجریش، بیمارستان شهدای تجریش، ساختمان شماره شش (بخش آنکولوژی رادیوتراپی)، طبقه دوم، موسسه خیریه بهنام دهش پور
  • تلفن : 91009900
  • فاکس : 22702040
  • تهران، خیابان شهید لواسانی (فرمانیه غربی)، خیابان شهید جباریان (فروردین)، کوچه مسجدی، کوچه مرمری، پلاک 13- موسسه خیریه بهنام دهش پور
  • تلفن : 75409 | 22208797
  • تلفن : 91009900
  • فاکس : 22208797

نیکوکار گرامی شما می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را از طریق شماره تماس ۰۹۲۱۹۵۶۵۹۷۹ با ما مطرح کنید.

Email : info[AT]behnamcharity.org.ir