سبد خرید شما خالی است.

ماموریت سازمانی موسسه خیریه

بهنام دهش پور


مبارزه با سرطان در تمامی عرصه ها و حمایت از بیماران به دور از هرگونه تبعیض

افتخارات بهنام

ارتباط با ما

تهران، خیابان شریعتی،بالاتر از پل رومی، کوچه عاج ، پلاک ۷

فعالیت‌های داوطلبانه را از دست ندهیم

فعالیت‌های داوطلبانه را از دست ندهیم
مزایای فعالیت‌های داوطلبانه به شما، خانواده‌تان، و جامعه خود باز می‌گردد. انتخاب فعالیت داوطلبانه درست، می‌تواند به شما در رسیدن به جامعه، یادگیری مهارت‌های جدید و حتی پیشرفت حرفه‌ای کمک کند. فرد داوطلب همچنین می‌تواند به حفاظت از سلامت ذهنی و فیزیکی خود کمک کند.
به گزارش آوای سلامت به نقل ازactivebeat در اینجا ۵ دلیل سالم برای شروع و گسترش فعالیت‌های داوطلبانه معرفی شده است:
افزایش سطح شادی: این نکته ثابت شده که انجام اقدامات داوطلبانه منجر به ترشح هورمون دوپامین می‌شود که هورمون شیمیایی مرتبط با شادی و احساس خوب است. در واقع فعالیت‌های داوطلبانه با ترشح هرچه بیشتر هورمون‌های سروتونین و دوپامین، افسردگی را نیز از شما دور می‌کند.
طول عمر طولانی تر: طبق نظریه روانشناسان انجام اقدامات داوطلبانه تاثیرات بسیار بیشتری از ورزش و رژیم غذایی سالم در افزایش طول عمر دارد. در واقع اینطور فعالیت‌ها با فعال نگه داشتن ذهن و بدن به طور همزمان به حفظ سلامت کلی بدن و افزایش طول عمر کمک می‌کنند.
کاهش فشار خون: در نشریه هافینگتون پست اینطور منتشر شده است که فعالیت‌های داوطلبانه برای حفظ سلامت قلب و کاهش فشار خون بسیار موثرند. شواهد بسیار قوی وجود دارد که داشتن ارتباطات اجتماعی قوی خطر ابتلا به فشار خون بالا را تا ۴۰ درصد کاهش داده و خطر ابتلا به حمله قلبی و سکته مغزی را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.
مدیریت استرس: سطح استرس بالا منجر به کاهش کیفیت سلامت روان شده و همراه با عوارض فیزیکی ناخوشایند برای شما خواهد بود. این در حالی است که اقدامات داوطلبانه با افزایش حس رضایت از زندگی، میزان استرس را نیز کاهش خواهد داد. انجام اینطور فعالیت‌ها منجر به افزایش تمرکز و کاهش ترشح هورمون کورتیزول می‌شود؛ هورمونی که باعث افزایش استرس در بدن می‌شود.
افزایش سلامت روان: محققان دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد اعلام کرده‌اند که فعالیت‌های داوطلبانه تاثیرات جسمی و ذهنی بیشماری دارد و از ابتلا به افسردگی و حس تنهایی پیشگیری می‌کند. اینگونه فعالیت‌ها می‌تواند منبع تقویت حافظه و یادگیری مهارت‌های جدید تفکر باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید