× بستن منو
کمک هزینه تحصیلی-مقطع پيش دبستاني-دبستان
ماموریت سازمانی موسسه

خیریه

بهنام دهش پور

برانگیختن امید به زندگی و حمایت از بیماران مبتلا به سرطان بدون محدودیت سن، ملیت، مذهب، جنسیت، نوع و مرحله بیماری سرطان و مشارکت در برنامه جامع ملی کنترل سرطان

نرم افزار تشخیص سرطان

نرم افزار تشخیص سرطان،نرم افزار تشخیص سرطان2،نرم افزار تشخیص سرطان3،نرم افزار تشخیص سرطان 4 موسسه خیریه بهنام دهش پور

اولین نرم افزار تشخیص سرطان

محققان دانشگاه مرکز سرطان دکتر اندرسون تگزاس اولین نرم افزار در جهان را که قادر به تشخیص تغییرات سرطانی در یک سلول است را توسعه داده اند.

روش جدید این امکان را به محققان می دهد که تغییرات جزئی در یک رشته DNA از سلول های فرد مبتلا را تشخیص دهند. البته این روش هنوز کامل نیست و برای چنین تشخیصی نیاز به تجزیه و تحلیل تعداد زیادی از سلول ها است.

این متد جدید بر اساس آخرین آنالیز DNA، به نام توالی تک سلولی یا “SCS” کار می کند، که به نظر می رسد برای جهش DNAدر سلول های متعدد نیاز است و به محققان برای شناسایی جهش های سرطانی در یک نمونه بافت کمک می کند.

فناوری SCS به طور قابل توجهی از روش های موجود تعیین توالی نسل های بعدی (NGS)، که ژنوم میلیون ها سلول را اندازه گیری می کند، متفاوت است. SCS تاثیر قابل توجهی در زمینه پزشکی و زیست شناسی مولکولی داشته است، اما این نرم افزار/وسیله محاسباتی که توالی DNA را تجزیه و تحلیل می کنند، دقیقا آن چیزی نیست که محققان به آن نیاز داشتند.

تیم تحقیقاتی دانشگاه تگزاس این ابزار تجزیه و تحلیل را با یک نرم افزار جدید به نام “Monovar” ارتقاء داده و عملکرد فنی آن را بهبود بخشیده است. این روش باعث می شود که تغییرات کوچک در DNA که با عنوان تک نوکلئوتیدی (SNV) شناخته می شوند، تشخیص داده شود. SNV به طور معمول به عنوان نشانه برای شناسایی هر دو بیماری ارثی و بیماری های مربوط به DNA  مانند سرطان، استفاده می شوند.

Monovar یک ابزار انعطاف پذیر است و قادر به تجزیه و تحلیل DNA در انواع برنامه های کاربردی فراتر از تشخیص اولیه سرطان و درمان است.

دکتر نیکلاس نرین و دکتر کن چن در مورد Monovar گفتند: این وسیله می تواند کاربردهای مهم و کلیدی در زمینه تشخیص و درمان سرطان، داروهای شخصی، و تشخیص ژنتیکی پیش از تولد (که در آن تشخیص دقیق SNV برای مراقبت از بیمار حیاتی است) داشته باشد. ما تمام تلاش خود را می کنیم که هر چه سریع تر استفاده از آن را نهایی کنیم و بتوانیم قدم مهمی در پیشگیری و یا حتی درمان سرطان برداریم. این کار شدنی است و فقط زمان می برد تا به نتیجه برسد.

نتایج این تحقیقات که اخیرا در نسخه آنلاین مجله معتبر طبیعت (Nature) چاپ گردید، مورد استقبال زیادی از سوی مخاطبین قرار گرفت.

منبع: بیوکمپ

مطالب مرتبط





انتشارات خیریه

شماره حساب های خیریه

پرداخت آنلاین

پرداخت با کارت های شتاب

کمک نقدی: بانک ملت

6104-3379-0428-9491

تابلو تسلیت: بانک ملی

6037-9911-9952-7445

حامیان-بانک سامان

6219-8610-0893-5396

حمایت با تلفن همراه

# 18*7*733*

موضوع منتخب خیریه

اپلیکیشن بهنام

حمایت از بیماران خیریه

ارزش مشارکت شما خیرین و نیکوکاران به میزان مبلغ کمک نیست
هر شنبه یک هدف درج خواهد شد


یک هدف جدید موجود است

درخواست

موسسه های همکار خیریه

موسسات همکار

حامی رسانه ای خیریه

حامیان رسانه ای
ecco
ecco
ecco
ecco
ecco
خیریه
logo-samandehi
ecco
  • تهران، میدان تجریش، بیمارستان شهدای تجریش، ساختمان شماره شش (بخش آنکولوژی رادیوتراپی)، طبقه دوم، موسسه خیریه بهنام دهش پور
  • تلفن : 91009900
  • فاکس : 22702040
  • تهران، خیابان شهید لواسانی (فرمانیه غربی)، خیابان شهید جباریان (فروردین)، کوچه مسجدی، کوچه مرمری، پلاک 13- موسسه خیریه بهنام دهش پور
  • تلفن : 75409 | 22208797
  • تلفن : 91009900
  • فاکس : 22208797

نیکوکار گرامی شما می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را از طریق شماره تماس ۰۹۲۱۹۵۶۵۹۷۹ با ما مطرح کنید.

Email : info[AT]behnamcharity.org.ir