× بستن منو
مشارکت در تامین هزینه درمانی مرتضی پدری ۳۸ ساله
ماموریت سازمانی موسسه

خیریه

بهنام دهش پور


مبارزه با سرطان در تمامی عرصه ها و حمایت از بیماران به دور از هرگونه تبعیض

نمایشگاه آثار هنرهای معاصر برای حمایت از بیماران مبتلا به سرطان

موسسه خیریه بهنام دهش پور

در نمایشگاه آثار هنرهای معاصر برای حمایت از بیماران مبتلا به سرطان؛
در روز افتتاحیه، یک چهارم آثار فروش رفت

موسسه خیریه بهنام دهش پور

چهارمین نمایشگاه آثار هنرهای معاصر در فرهنگسرای نیاوران برای حمایت از بیماران مبتلا به سرطان تحت پوشش موسسه خیریه بهنام دهش پور، عصر روز جمعه ۱۵ اسفندماه با استقبال مردم و هنرمندان نیکوکار در این فرهنگسرا برگزار و با فروش ۱۹ اثر همراه شد.

موسسه خیریه بهنام دهش پور

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه بهنام دهش پور، این نمایشگاه که با هدف تامین هزینه های درمان بیماران مبتلا به سرطان و با مشارکت ۵۰ هنرمند معاصر و بنام کشور برپا شده است، با فروش ۱۹ اثر آغاز به کار کرد تا در هفت روز برپایی این رویداد انسان دوستانه برای مشارکت مردم نیکوکار، امید بیماران بیشتر شود.

موسسه خیریه بهنام دهش پور

در آیین افتتاحیه، نفیسه امدادی مدیر اجرایی چهارمین نمایشگاه هنرهای معاصر، در سخنانی درباره اهداف این رویداد گفت: برگزاری این نمایشگاه به خاطر شیوع بیماری کرونا و شرایط خاص آن حدود ۶ ماه به تاخیر افتاد و پس از تلاش های مسئولین و دوستان مان در این موسسه و مدیریت فرهنگسرای نیاوران این نمایشگاه آغاز به کار کرد و برای برپایی آن از همه افرادی که ما را حمایت کردند، قدردانی می کنم. امیدوارم که دعای خیر بیماران مبتلا به سرطان بدرقه راه همه این عزیزان باشد.

موسسه خیریه بهنام دهش پور

در ادامه آیین افتتاحیه، لیلی رضایی مدیرعامل موسسه خیریه بهنام دهش پور، همراهی هنرمندان تجسمی با این حرکت بزرگ را ستود و گفت: در فرهنگ لغت دهش پور، واژه هنرمند مترادف است با انسان هایی که متواضع هستند و سخاوتمندانه محبت می کنند. انسان هایی که نسبت به اطرافیان خود دغدغه دارند و بودن و سلامتی شان برای آنها با ارزش است.
پیش از این نیز هنرمندان کشور با شرکت در نمایشگاه و اختصاص عواید فروش آثارشان از فعالیت های خدمت رسانی موسسه خیریه بهنام دهش پور و بیماران تحت پوشش این موسسه حمایت کرده اند.
تا کنون نزدیک به ۶۰۰ اثر از هنرمندان معاصر و از کلکسیون های شخصی افراد نیکوکار در حمایت از بیماران مبتلا به سرطان، به موسسه اهدا شده است که ۳۰۷ اثر از کلکسیون شخصی زنده یاد مریم کیهانی و سایر مجموعه داران نیکوکار در اختیار ما قرار گرفت.

موسسه خیریه بهنام دهش پور


وی در ادامه بیان کرد: اولین هنرمندی که داوطلبانه برای این موسسه خیریه فعالیت کرد، علی سلطانی بود که در حال حاضر یکی از هنرمندان معاصر و بنام کشور است که در آن زمان لوگو موسسه را طراحی کرد. پس از آن و در حدود ۲۰ سال پیش، نفیسه امدادی هنرمند مهربان، ما را به منزلش دعوت کرد و گفت که در نظر دارد که این آثار را در حمایت از بیماران مبتلا به سرطان به موسسه خیریه اهدا کند که این آغاز پیوند موسسه با هنر و هنرمند بود و در سال ١٣٨۴ با برپایی اولین نمایشگاه فروش بیش از ۵۰ اثر اهدایی از اساتید و هنرمندان معاصر همچون ایران درودى، محمد احصایى، زنده یاد پرویز کلانترى، علی اکبر صادقى، حسین زنده رودى، قباد شیوا، علیرضا جوادى، نصرت الله مسلمیان و ده ها هنرمند صاحب نام دیگر و همراهی بى نظیر خیرین و نیکوکاران، برگ زرینى درتاریخ پیوند عمیق هنر و نیک اندیشى در ایران به ثبت رسید.

موسسه خیریه بهنام دهش پور

مدیر موسسه خیریه بهنام دهش پور در پایان گفت: من از طرف خودم و تمامی بیماران مبتلا به سرطان تحت پوشش این موسسه از هنرمندانی که ما را در همه این سال ها حمایت کرده اند تشکر می کنم که باعث شده اند تحمل دوران بیماری و هزینه های آن برای بیماران کمی آسان تر شود.
رشد بیماری سرطان در ایران همانند دیگر کشورهاست ولی متاسفانه سن ابتلا به این بیماری به دلایل متعدد در کشور ما کاهش یافته است و باید با یاری یکدیگر این بیماری را شکست دهیم و از آن نترسیم.

موسسه خیریه بهنام دهش پور

لیلی رضایی در پایان از ناصر یوسفی به عنوان یکی از الگوهای موفق در مواجهه با بیماری سرطان، که کتابی هم با عنوان راهنمای مراقبت از بیماران مبتلا به سرطان پستان با مشارکت ایشان در موسسه خیریه بهنام دهش پور به چاپ رسیده است، دعوت کرد تا دقایقی برای مدعوین از تجربیات خانواده خود در این زمینه صحبت کند.

موسسه خیریه بهنام دهش پور

ناصر یوسفی سخنران پایانی این افتتاحیه بود.
وی گفت مجموعه ما همچون موسسه خیریه بهنام دهش پور یک موسسه غیر دولتی است که نزدیک به سه دهه است در حوزه کودکان فعالیت می کند. حدود یک سال پیش خانواده ما درگیر بیماری سرطان شد و خانواده ما در اولین گام سعی کرد که این بیماری را پنهان نکند و با دریافت مشاوره هایی در سطح ملی و بین المللی طلب کمک کند. زمانی که همسرم برای اولین بار در جمع همکاران موسسه خبر ابتلا به بیماری اش را مطرح و درخواست کمک کرد، افرادی زیادی چه در پیرامون مان چه در سطح دورتر کمک های متنوعی به ما کردند و این باعث شد که تحمل رنج بیماری برای خانواده ما آسان تر شود.
وی ادامه داد: متاسفانه در فرهنگ ما برخی نگرش ها وجود دارد که باعث می شود بیماران، بیماری و رنج خود را پنهان کنند و طلب کمک نکنند.
یوسفی در پایان اظهار داشت: هر جا هر کسی بتواند برای تسهیل درد یک بیمار قدمی بردارد در حقیقت توانسته است علیه سختی و رنج بیماری مبارزه کند و من فکر می کنم که موسسه خیریه بهنام دهش پور اینگونه رفتار می کند. کودکان ما باید ببینند و یاد بگیرند که ما برای حمایت از یکدیگر ایستاده ایم همانگونه که هنرمندان در این رویداد مشارکت کردند و الگوی مناسبی برای جامعه هستند.

موسسه خیریه بهنام دهش پور

چهارمین نمایشگاه آثار هنرمندان معاصر در فرهنگسرای نیاوران با مشارکت ۵۰ هنرمند و با آثاری از احمد آریـا منش، آذر آل طاها، فریـدون آو، اکـرم ابــوالحـسنی، شرمینـه ابوترابی، محمـداحصـایـی، امیـر اردویی، عبـدی اسبـقی، فـرح اصــولی، سیمیـن اکـرامـی، رضـا بانگیـز، هما بذر افشـان، تـارا بهبـهـانی، طاهـا بهبـهـانی ، علی ترقـی جاه، وحیـد چمانی، محسن دایی نـبی، بهـرام دبیـری، مصطـفی دشـتی، امیـد خاکبـاز، روح اللـه حسیــن زاده، اسماعیـل رشـوند، مجتـبی رمـزی، علی رضـوی، مریم سا‌‌لـور، علیرضا سعادتمنــد، پیمـان شعـفی، بهـزاد شیـشه گـران، دلبــر شهـباز، میر یعقـوب سنگ تراش، رضـوان صـادق زاده، عیـن الدیـن صادق زاده، قـدرت الله عاقلـی، حمیـد عجـمی، ناصـر عزیـزی، حـدیث علیـپور، حمیدرضا فتـوحی، محمد هادی فــدوی، مهـرداد فلاح، نیلوفر قادری نـژاد، خلیـل کویکـی، رضا لاهیـجی، حسیـن محجـوبی، فـرزانه محجـوبی، احمـد محمـدپور، سیـده لیلا موسـوی، میـنا نـادری، علـی نـدایی، گیــزلا وارگاسیـنایی، شهـروز هاشـمی و شهـلا همـایـونی تا جمعه ۲۲ اسفندماه دایر است و علاقمندان می توانند برای بازدید و خرید آثار هر روز از ساعت ۱۰ تا ۱۸ و در روزهای تعطیل از ساعت ۱۴ تا ۱۸ به نشانی فرهنگسرای نیـاوران، خـیـابان پاسداران، مقـابل پارک نیـاوران مراجعه کنند.

موسسه خیریه بهنام دهش پور

مطالب مرتبط

تماس با ما

پرداخت آنلاین حامیان

شماره حساب های خیریه

پرداخت آنلاین

پرداخت با کارت های شتاب

کمک نقدی: بانک ملی

6037-9911-9951-2470

تابلو تسلیت: بانک ملی

6037-9911-9952-7445

حامیان-بانک سامان

6219-8610-0893-5396

حمایت با تلفن همراه

# 18*7*733*

موضوع منتخب خیریه

اپلیکیشن بهنام

حمایت از بیماران خیریه

ارزش مشارکت شما خیرین و نیکوکاران به میزان مبلغ کمک نیست
هر شنبه یک هدف درج خواهد شد


یک هدف جدید موجود است

درخواست

موسسه های همکار خیریه

موسسات همکار

حامی رسانه ای خیریه

حامیان رسانه ای
ecco
ecco
ecco
ecco
ecco
logo-samandehi
ecco
  • تهران، میدان تجریش، بیمارستان شهدای تجریش، ساختمان شماره شش (بخش آنکولوژی رادیوتراپی)، طبقه دوم، موسسه خیریه بهنام دهش پور
  • تلفن : ۹۱۰۰۹۹۰۰
  • فکس : داخلی ۹
  • تهران، خیابان شهید لواسانی (فرمانیه غربی)، خیابان شهید جباریان (فروردین)، کوچه مسجدی، کوچه مرمری، پلاک 13- موسسه خیریه بهنام دهش پور
  • تلفن : ۹۱۰۰۹۹۰۰ | ۲۲۲۰۸۷۹۷
  • فکس : داخلی ۹
  • ساختمان مددکاری: تهران، خیابان شریعتی ، پل رومی ، بالاتر از مترو قیطریه ، کوچه عاج ، پلاک ۷
  • تلفن : ۹۱۰۰۹۹۰۰ داخلی ۲


نیکوکار گرامی شما می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را از طریق شماره تماس ۹۱۰۰۹۹۰۰ داخلی ۴ با ما مطرح کنید.

Email : info@behnamcharity.org.ir