سبد خرید شما خالی است.

ماموریت سازمانی موسسه خیریه

بهنام دهش پور


مبارزه با سرطان در تمامی عرصه ها و حمایت از بیماران به دور از هرگونه تبعیض

افتخارات بهنام

ارتباط با ما

تهران، خیابان شریعتی،بالاتر از پل رومی، کوچه عاج ، پلاک ۷

نمایشگاه نقاشی «علی روستاییان‌فرد»

نمایشگاه نقاشی«علی روستاییان‌فرد» از روز جمعه ۲۴ آذر ماه ۱۳۹۶ در نگارخانه بهنام دهش‌پور آغاز به کار خواهد کرد. «گالری گردی» نام مجموعه‌ای از آثار علی روستاییان‌فرد است که در این نمایشگاه به نمایش گذاشته می‌شود.

درونمایه اصلی آن بازدید‌کنندگان گالری‌ها و نمایشگاه‌های هنری هستند. در این مجموعه هنرمند، مخاطبین آثار هنری را دستمایه اصلی کار خویش قرار می‌دهد و به جای اثر هنری، بازدیدکننده اثر را به کانون اصلی فضاسازی خویش تبدیل می‌کند. هنرمند، الهام گرفته از امپرسیونیسم، فضاهایی غرق در نور و رنگ را خلق کرده است. تکه‌های درشت رنگ و تاش‌های قوی و ضخیم قلم مو مشخصه اصلی کارهای روستاییان‌فرد در این مجموعه است.

ایشان در خصوص آثار خود می‌گوید: «در مواجهه با اثر هنری هر بیننده از زاویه دید خود و به بیانی روشن‌تر بر اساس پیش زمینه اطلاعاتی و تجربه زیسته‌اش که آمیزه‌ای از مولفه‌های مختلفی است که زیست جهان او را تشکیل می‌دهند، اثر را می‌بیند و تفسیر می‌کند. این بار اما تجربه مخاطب در مواجهه با گالری گردی از جنسی دیگر است؛ تجربه مواجهه با خود. بازدیدکننده خود به یک اثر هنری تبدیل شده است. او می‌تواند در برابر هر اثر لختی درنگ کند، با آن همزاد پنداری کند و وجهی از وجوه متکثر خودش را در اثر بازیابی کند و به این بیندیشد که “روزگاری یک اثر هنری بودم”.( نام داستانی از اریک- امانوئل اشمیت.)
علی روستاییان‌فرد در خصوص برگزاری نمایشگاه خود در نگارخانه موسسه خیریه بهنام دهش‌پور چنین می‌گوید: «سال‌هاست نقاشی می‌کشم و نمایشگاه‌های مختلف انفرادی و گروهی داشته‌ام، این‌بار هم نمایشگاهی دارم در موسسه خیریه بهنام دهش‌پور که در ظاهر نمایشگاهی است انفرادی از کارهای من اما در عمل نمایشگاهی است گروهی از رفتارهای نیک جمعی برای کمک به خود و همنوعان شریف خودمان.»
این هنرمند نقاش، ۳۷ اثر خود را در سایزهای مختلف با تکنیک رنگ روغن و آبرنگ در این نمایشگاه عرضه می‌کند.
علی روستاییان فرد، متولد سال ۱۳۵۴، نقاش و دانش آموخته رشته باستان شناسی و تاریخ هنر از دانشگاه تهران است و تاکنون در نمايشگاه‌های گروهی و انفرادي بسياری شرکت کرده است.
لازم به‌ذکر است بخشی از عوايد حاصل از اين نمايشگاه صرف تأمين هزينه دارو و درمان بيماران مبتلا به سرطان خواهد شد.
گشایش: شنبه ۲۴ آذرماه ساعت ۱۶ – ۲۰
بازدید از نمایشگاه: ۲۵ الی ۲۹ آذرماه، ساعت ۱۲-۱۹
نگارخانه بهنام دهش‌پور: خیابان شهید لواسانی(فرمانیه غربی)، خیابان شهید جباریان(فروردین سابق)، کوچه مسجدی، کوچه مرمری، پلاک ۱۳.
شماره تماس : ۷۵۴۰۹ داخلی ۲۱۱(ساعات اداری ۸-۱۶)

دیدگاهتان را بنویسید