سبد خرید شما خالی است.

ماموریت سازمانی موسسه خیریه

بهنام دهش پور


مبارزه با سرطان در تمامی عرصه ها و حمایت از بیماران به دور از هرگونه تبعیض

افتخارات بهنام

ارتباط با ما

تهران، خیابان شریعتی،بالاتر از پل رومی، کوچه عاج ، پلاک ۷

هیچ واسطه ای در کار نیست جز نام بلند بهنام

هیچ واسطه ای در کار نیست جز نام بلند بهنام
جناب آقای ارژنگی به هر حال خانواده بزرگ بهنام دهش‌پور با شما و کار بزرگ شما آشنا هستند، لطفاً از خودتان برای مخاطبان این موسسه خیریه بگویید تا مردم نیز با شما و همت والای شما بیشتر آشنا شوند.
من رحیم ارژنگی هستم متولد ۱۳۲۱ در شیراز، در طول زندگی ۳ بار به سرطان مبتلا شده‌ام، یک‌بار در سال ۱۳۶۸ و سرطان روده بزرگ، دیگری سال ۱۳۹۰ سرطان غدد لنفاوی که نزدیک به دو سال شیمی‌درمانی را تجربه کردم و تنها ۶ ماه بعد از آن مجدداً دچار سرطان روده بزرگ شدم. در این میان فکر کردم که اگر ما آگاهی و امید داشته باشیم می‌توانیم بسیاری از دردها و مشکلات را از میان ببریم. تصمیم گرفتم این موضوع را به همه مبتلایان منتقل کنم. مراجعه به پزشک خوب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. این شد که پس از مشورت با پزشک خود کتاب «رهایی از میهمان‌های ناخوانده‌ام، سرطان» را نوشتم و منتشر کردم. اسم این‌ها را میهمان گذاشتم و درآمد این کتاب را به بیماران مبتلا به سرطان هدیه دادم. بهترین جا را برای هدیه دادن این کتاب، موسسه خیریه بهنام دهش‌پور دیدم چرا که با آن‌ها آشنا شدم و شک نداشتم که این مجموعه مردمی رسالتی اجتماعی را بر عهده گرفته و می‌تواند روز به روز بیشتر و بهتر به مردم خدمت کند. سعی کردم یاد بهنام عزیز را اینگونه گرامی بدارم تا قدمی مثل بهنام برداشته باشم. درآمد کتاب خوب بود و بسیار خوشحالم. این کتاب توسط مجموعه واوخوان، صوتی شده و از این بابت خیلی خوشحالم.
نظر شما درباره ایده «واوخوان» چیست؟
کمک حرفه‌ای بسیار اهمیت دارد. این یک راه بسیار خوب است. همه باید حمایت کنند، کتابخوان در جامعه ما متأسفانه بسیار کم است و این یک فرصت خوب است که کتاب را گوش کنند، باید در این مورد فرهنگ‌سازی بشود و مردم به این سو حرکت کنند. این یک فکر متعالی است و از این که حقوق ناشر را رعایت می‌کنند بسیار خوشحالم و افتخار می‌کنم. این امانتداری بسیار اهمیت دارد.
نظر شما درباره «کمک حرفه‌ای» چیست؟ چرا یک فرد خیر به جای پرداخت مستقیم پول، کتاب صوتی دانلود کند یا یک تابلو را در نگارخانه بهنام خریداری کند؟
البته که راه‌های کمک بسیار زیاد است و موسسه خیریه بهنام دهش‌پور در این خصوص حرفه‌ای عمل کرده و این به سلامت جامعه ما بر می‌گردد، وقتی آدم نیت کمک دارد دیگر شک نمی‌کند، مردم به موسسه خیریه بهنام دهش‌پور اعتماد دارند و این اعتماد ارزان و آسان به دست نیامده است، موسسه در این رابطه باید تلاش بیشتری کند، شفاف‌سازی حرف اول و آخر را می‌زند و مردم توقع دارند شاهد مسیر و فرایند کمک خود و رسیدن به هدف باشند. مردم باید بتوانند با مبتلایان ارتباط داشته باشند، هیچ واسطه‌ای در کار نیست جز نام بلند بهنام و این برای همه ما آرامش بخش است.

علاقمندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی این کتاب از طریق نصب اپلیکشین «واوخوان» بر روی گوشی‌های همراه خود، اقدام کنند. همچنین سی دی کتاب «رهایی از میهمان‌های ناخوانده‌ام، سرطان» به تعداد محدود از طریق مراجعه به دفتر مرکزی موسسه (خیابان شهید لواسانی(فرمانیه غربی)، روبروی مدرسه بوعلی، خیابان شهید جباریان(فروردین سابق)، کوچه مسجدی، کوچه مرمری، پلاک ۱۳) قابل تهیه است.

دیدگاهتان را بنویسید