× بستن منو
مشارکت در هزینه درمانی عزیزه جوانی ۲۸ ساله
ماموریت سازمانی موسسه

خیریه

بهنام دهش پور

برانگیختن امید به زندگی و حمایت از بیماران مبتلا به سرطان بدون محدودیت سن، ملیت، مذهب، جنسیت، نوع و مرحله بیماری سرطان و مشارکت در برنامه جامع ملی کنترل سرطان

گیاهان دربرابر سرطان

گیاهان دربرابر سرطان،گیاهان دربرابر سرطان 2،گیاهان دربرابر سرطان 3 موسسه خیریه بهنام دهش پورگیاهان دربرابر سرطان :

معاون پژوهشی دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به سهم قابل توجه گیاهان دارویی در ساخت داروهای ضد سرطان گفت: بیش از۶۰ درصد داروهای ضد سرطان رایج در دنیا از منابع گیاهی به دست آمده است. روجا رحیمی در ادامه می افزاید: ترکیبات طبیعی به دست آمده از گیاهان به عنوان یکی از منابع مهم جهت کشف و شناسایی داروهای جدید به شمار می رود و بیش از ۲۵ درصد داروهایی که در ۲۰ سال گذشته مورد استفاده قرار گرفته اند به طور مستقیم از گیاهان استخراج شده اند.

استادیار دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه گفت: بیشتر مطالعات صورت گرفته روی اثرات ترکیبات طبیعی از گیاهان بر سرطان شامل مطالعات برون تنی و حیوانی است و تعداد مطالعات انسانی اندک است. مطالعات انسانی تاثیر این ترکیبات را در درمان سرطان و همچنین تاثیرآنها را در تسکین علایم سرطان و بهبود عوارض جانبی ناشی از درمانهای رایج نشان می‌دهد.

رحیمی افزود: از میان ترکیبات طبیعی استخراج شده از گیاهان می توان به لیکوپن اشاره کرد که به میزان قابل توجهی در گوجه فرنگی، هندوانه و جعفری موجود است و اثرات مثبتی در درمان سرطان پروستات از خود نشان داده است. الاژیک اسید ترکیب دیگری است که در انار و تمشک یافت می شود و مصرف آن به همراه داروهای شیمی درمانی در بیماران مبتلا به سرطان پروستات اثرات امیدوار کننده ای به دنبال داشته است. همچنین بتاکاروتن به عنوان ترکیب اصلی موجود در هویج و کدو و همچنین دی ایندولیل متان به عنوان ترکیب اصلی بروکلی و کلم برگ در کمک به درمان نئوپلاسم های رحمی موثر بوده اند.

وی افزود: رزوراترول موجود در انگور، تمشک و شاه توت در مهار تکثیر سلول های سرطانی در افراد مبتلا به سرطان های کولورکتال نقش داشته است و شکل های دارویی بهینه شده از کورکومین به عنوان ترکیب اصلی موجود در زردچوبه در کاهش عوارض جانبی ناشی از شیمی درمانی و پرتودرمانی نیز اثرات مثبتی از خود نشان داده اند.

گیاهان دربرابر سرطان،گیاهان دربرابر سرطان 2 موسسه خیریه بهنام دهش پور

معاون پژوهشی دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار کرد: ترکیبی به نام اپی گالوکاتشین گالات در چای موجود است و میزان آن در چای سبز به مراتب بیشتر از چای سیاه است. این ترکیب توانسته در بیماران مبتلا به سرطان ریه عوارض ناشی از شیمی درمانی و پرتودرمانی را کاهش دهد.البته باید توجه داشت که این ترکیبات در کنار اثرات مثبت، عوارضی نیز از خود نشان داده اند که گاهی این عوارض جدی بوده اندو از میان این عوارض جدی می توان به سرکوب مغز استخوان، کاهش سطح پتاسیم خون، افزایش سطح کلسیم خون و بالا رفتن آنزیمهای کبدی اشاره کرد.

وی در پایان یادآور شد: در مجموع برای اظهار نظر قطعی در خصوص اثرات مثبت این ترکیبات، مطالعات بالینی بیشتری مورد نیاز است اما می توان به بیماران مبتلا به سرطان توصیه کرد که در رژیم غذایی خود از گیاهان و سبزیجات حاوی این ترکیبات بر حسب نوع سرطان خود بیشتر استفاده کنند.

مطالب مرتبط

انتشارات خیریه

شماره حساب های خیریه

پرداخت آنلاین

پرداخت با کارت های شتاب

کمک نقدی: بانک ملت

6104-3379-0428-9491

تابلو تسلیت: بانک ملی

6037-9911-9952-7445

حامیان-بانک سامان

6219-8610-0893-5396

حمایت با تلفن همراه

# 18*7*733*

موضوع منتخب خیریه

اپلیکیشن بهنام

حمایت از بیماران خیریه

ارزش مشارکت شما خیرین و نیکوکاران به میزان مبلغ کمک نیست
هر شنبه یک هدف درج خواهد شد


یک هدف جدید موجود است

درخواست

موسسه های همکار خیریه

موسسات همکار

حامی رسانه ای خیریه

حامیان رسانه ای
ecco
ecco
ecco
ecco
ecco
خیریه
logo-samandehi
ecco
  • تهران، میدان تجریش، بیمارستان شهدای تجریش، ساختمان شماره شش (بخش آنکولوژی رادیوتراپی)، طبقه دوم، موسسه خیریه بهنام دهش پور
  • تلفن : 91009900
  • فاکس : 22702040
  • تهران، خیابان شهید لواسانی (فرمانیه غربی)، خیابان شهید جباریان (فروردین)، کوچه مسجدی، کوچه مرمری، پلاک 13- موسسه خیریه بهنام دهش پور
  • تلفن : 75409 | 22208797
  • تلفن : 91009900
  • فاکس : 22208797

نیکوکار گرامی شما می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را از طریق شماره تماس ۰۹۲۱۹۵۶۵۹۷۹ با ما مطرح کنید.

Email : info[AT]behnamcharity.org.ir