سبد خرید شما خالی است.

ماموریت سازمانی موسسه خیریه

بهنام دهش پور


مبارزه با سرطان در تمامی عرصه ها و حمایت از بیماران به دور از هرگونه تبعیض

افتخارات بهنام

ارتباط با ما

تهران، خیابان شریعتی،بالاتر از پل رومی، کوچه عاج ، پلاک ۷

این 4عامل، احتمال سرطان پوست را افزایش می دهد!

 این 4عامل، احتمال سرطان پوست را افزایش می دهد!

در سال 2014 سالیانه 15419 نفر مبتلا به سرطان پوست تشخیص داده می‌شدند که پزشکان با آزمایش بر روی 42 بیمارتوانستند به نتایجی دست یابند.

اما باوجود پیشگیری و درمان بیش از80 درصد مبتلایان به این بیماری، سالانه نزدیک به 2500 نفر در انگلستان جان خود را در اثر ابتلا به این نوع سرطان از دست می‌دهند .

پزشکان در ادامه بررسی اعلام کردند که چهار عامل مشترک می‌تواند خطر ابتلا به این بیماری را افزایش دهد که می‌توان آنها را این‌گونه برشمرد:

نوشیدن شراب سفید:  نوشیدن شراب سفید می‌تواند 13 درصد ملانوم یا تومورهای بدخیم پوستی را در بدن افزایش دهد که این به DNA خون آسیب می‌رساند.
نوشیدن آب مرکبات در صبحانه: محققان می‌گویند نوشیدن آب پرتقال یا گریپ فروت در صبحانه می‌تواند خطر ابتلا به ملانوم را در بدن 36 درصد افزایش دهد به خصوص آن‌هایی که پوست حساسی در برابر نورخورشید دارند.
وجود یک مو قرمز در بستگان نزدیک: مو قرمزها حامل ژن هستند که ضمن حساس بودن پوستشان در برابر نور خورشید، نورهای مضر خورشید را زودتر جذب می‌کنند.
اگر مبتلا به HPV هستید و مستمر چکاب نمی‌کنید احتمال مبتلا شدن به سرطان پوست در شما بیشتر است . ویروس HPV یا human papillomavirus یا ویروس پاپیلومای انسانی، ویروسی بسیار شایع در میان مردان و زنان است که باعث بروز بیماری‌هایی چون زگیل تناسلی می‌شود.

 

منبع: سلامت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید