× بستن منو
مشارکت در هزینه درمانی مرجان جوان ۲۰ ساله
ماموریت سازمانی موسسه

خیریه

بهنام دهش پور


مبارزه با سرطان در تمامی عرصه ها و حمایت از بیماران به دور از هرگونه تبعیض

تشکل مردم نهاد بستر توسعه و رفاه جامعه

موسسه خیریه بهنام دهش پور

باهم قوی‌تر و موثرترهستیم

چند سالی است که روز ٢٢ مرداد ماه توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی به نام روز تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی نام‌گذاری شده است. یک روز ملی برای تمامی سازمان‌های مردم‌نهاد و موسسات خیریه که در نقاط مختلف کشور با ایده های متفاوت و برای اهداف کلان مشترک با به اشتراک‌گذاشتن زمان و توان خود سعی در ایجاد تاثیرات مثبت در سطح جوامع مختلف و بهبود شرایط جامعه دارند.

توجه به توسعه همه‌جانبه و برخورداری از جامعه‌ای مهربان و اخلاقی نیازمند توجه به ارزش‌های مشترک و مسئولیت‌پذیری جمعی است. در این میان باید به اهمیت سرمایه‌های‌ اجتماعی و ظرفیتهای متنوع حاصل از مشارکت‌های مردمی اشاره کرد.

یکی از مهمترین نقشهای مورد انتظار از تشکلهای مردمی، ترویج اخلاق در جامعه است. اخلاق در ابعاد و اشکال مختلف میتواند در یک تشکل مردم نهاد ترویج و آموزش داده شود. اخلاق شهروندی، اخلاق حرفه‌ای و اخلاق اجتماعی، یک تشکل مردمی واقعی با ترویج کار داوطلبانه میتواند تک تک افراد جامعه را نسبت به نقش خود در قبال کلیت جامعه آگاه سازد، یک تشکل مردم نهاد واقعی میتواند با ترویج مشارکت و همکاری، حس همدلی و همیاری را در جامعه تحت پوشش خود ترویج کند و یک فرد داوطلب در یک تشکل مردم نهاد میتواند باعث بهبود شرایط در جامعه و مسبب تغییر نگرش و رفتار در محیط اطراف خود باشد.

نام‌گذاری یک روز به نام روز تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی، گامی کوچک در جهت قدردانی از همراهی افراد نیک‌اندیشی است که با دستان پرمهرشان دنیا را تبدیل به مکان بهتری برای زندگی همه افراد می‌کنند و به این ترتیب کژی‌ها هر روز کم‌رنگ‌تر می‌شود.

موسسه خیریه بهنام دهش پور امروز با تجربه ٢۴ سال ترویج خدمت داوطلبانه در جامعه در جایگاه حمایت و تسهیلگری در حوزه درمان بیماران مبتلا به سرطان بنا به ضرورت، سهم بیشتری از فعالیت خود را در ۵ سال گذشته به تشویق و فرهنگ سازی در جامعه و تغییر سبک زندگی، ارتقای سلامت فردی اجتماعی، جلب مشارکت بنگاه های اقتصادی در زمینه پیشگیری، درمان به موقع، همکاری با موسسات خیریه و سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه سرطان از طریق عضویت و همراهی در شبکه های تخصصی مختلف اعم از شبکه ملی تشکل های مردمی و موسسات خیریه حوزه سرطان ایران، شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه، شبکه ملی پیشگیری از بیماری های غیر واگیر و شبکه همراه سراها اختصاص داده است به این امید که این رویکرد تاثیر حداکثری و جلب مشارکت همگانی را در مبارزه با سرطان داشته باشد.

خوب است بدانیم در سال ١٣٩٧ موسسه خیریه بهنام دهش پور با ٢٨ تشکل مردم نهاد در تهران و ٢١ سازمان مردمی در سایر استانهای کشور در زمینه‌های مختلف همکاری و مشارکت داشته است.

به طور قطع، مشارکتی که از سوی سازمان های غیردولتی در زمینه های متعدد رفاه اجتماعی انجام می شود، می تواند نوعی پویایی در جامعه  ایجاد کند. چرا که در جامعه مدنی، گروه ها و سازمان هایی هستند که می توانند در پیشبرد برنامه های دیگر سازمان های جامعه مدنی، همکاری کنند. این همکاری ممکن است به صورت مشارکت مستقیم یا در قالب تبادل تجربیات و توانمندسازی صورت بگیرد.

برای مطالعه گزارش کامل اقدامات حمایتی موسسه در خصوص آسیب دیدگان از سیل نوروز ۱۳۹۸،اخبار زیر را مطالعه نمایید.

مطالب مرتبط

تماس با ما

شماره حساب های خیریه

پرداخت آنلاین

پرداخت با کارت های شتاب

کمک نقدی: بانک ملت

6104-3379-0428-9491

تابلو تسلیت: بانک ملی

6037-9911-9952-7445

حامیان-بانک سامان

6219-8610-0893-5396

حمایت با تلفن همراه

# 18*7*733*

موضوع منتخب خیریه

اپلیکیشن بهنام

حمایت از بیماران خیریه

ارزش مشارکت شما خیرین و نیکوکاران به میزان مبلغ کمک نیست
هر شنبه یک هدف درج خواهد شد


یک هدف جدید موجود است

درخواست

موسسه های همکار خیریه

موسسات همکار

حامی رسانه ای خیریه

حامیان رسانه ای
ecco
ecco
ecco
ecco
ecco
خیریه
logo-samandehi
ecco
  • تهران، میدان تجریش، بیمارستان شهدای تجریش، ساختمان شماره شش (بخش آنکولوژی رادیوتراپی)، طبقه دوم، موسسه خیریه بهنام دهش پور
  • تلفن : ۹۱۰۰۹۹۰۰
  • فکس : ۲۲۷۰۲۰۴۰
  • تهران، خیابان شهید لواسانی (فرمانیه غربی)، خیابان شهید جباریان (فروردین)، کوچه مسجدی، کوچه مرمری، پلاک 13- موسسه خیریه بهنام دهش پور
  • تلفن : ۹۱۰۰۹۹۰۰ | ۲۲۲۰۸۷۹۷
  • فکس : ۲۲۲۰۸۷۹۷ داخلی ۲۴۸
  • ساختمان مددکاری: تهران، بالاتر از میدان قدس، ابتدای خیابان دربند، پلاک ۱۳، طبقه اول، واحد مددکاری موسسه خیریه بهنام دهش پور
  • تلفن : ۹۱۰۰۹۹۰۰ داخلی ۲


نیکوکار گرامی شما می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را از طریق شماره تماس ۹۱۰۰۹۹۰۰ داخلی ۴ با ما مطرح کنید.

Email : info@behnamcharity.org.ir