× بستن منو
مشارکت در هزینه درمانی محمد جوانی ۲۵ ساله
ماموریت سازمانی موسسه

خیریه

بهنام دهش پور

برانگیختن امید به زندگی و حمایت از بیماران مبتلا به سرطان بدون محدودیت سن، ملیت، مذهب، جنسیت، نوع و مرحله بیماری سرطان و مشارکت در برنامه جامع ملی کنترل سرطان

حقایقی درباره ابتلا به سرطان

حقایقی درباره ابتلا به سرطان  موسسه خیریه بهنام دهش پور
حقایقی درباره ابتلا به سرطان
ترس از سرطان در بسیاری از جاهای دنیا یک تابو است. مردم ترجیح می‌دهند، کمتر از سرطان بشنوند. حتی وقتی کسی به سرطان مبتلا می‌شود ، تلاش می‌کند نامی از سرطان نبرد.
اما محققان معتقدند هرچه دانش عمومی از سرطان افزایش پیدا کند، شانس ابتلاء و در پی آن شانس بقاء بعد از ابتلاء ، افزایش می‌یابد.با هم برخی از حقایق مرتبط با سرطان را بررسی مطالعه می‌کنیم. حقایق شگفت‌انگیزی درباره بزرگترین چالش سلامتی دنیا.

عمده‌ترین علت سرطان پوست، سالن‌های برنزه و سرطان ریه ، سیگار است.
در مطالعاتی که اخیراً انجام شده، سالانه در ایالات متحده آمریکا ، ۴۱۹۰۰۰ نفر ، به دلیل استفاده از سالن‌های برنزه ، به سرطان پوست مبتلا می‌شوند. این‌که سیگار ، علت دو سوم (۲/۳) از سرطان‌های ریه است ، سالهاست بر همگان مشهود و مبرهن است.
بیش از نیمی از سرطان‌ها ، قابل پیشگیری‌اند.
محققان معتقدند بیش از نیمی از سرطان‌ها و مرگ و میرهای ناشی از سرطان ، قابل پیشگیری هستند. هم‌چنین ۸۰% از سرطان‌ها ، در کشورهای فقیر و در حال توسعه اتفاق می‌افتد.
بیش از ۲۰۰ نوع سرطان ، طبقه بندی شده‌اند.
سرطان یک بیماری مفرد و تنها نیست. دانشمندان طی ۱۰ سال گذشته توانسته‌اند انواع سرطان را به ۲۰۰ زیر گروه طبقه‌بندی کنند. امروزه گفتن اینکه خانمی به سرطان پستان مبتلا شده است ، کاملاً بی معنیست! چون سرطان پستان از نظر پاتولوژی و ژنتیک ، به زیر گروه‌های مختلفی تقسیم می‌شود ، که گاهی نحوه رشد و شیوه درمانشان ، با هم متفاوت است.
هر چه شناخت ما از طبقه بندی سرطان ، افزایش یابد ، به درمان اختصاصی نزدیکتر شده ایم. شاید روزی فرا برسد که درمان هر فرد مبتلا به سرطان، با توجه به خصوصیات ژنتیکی خودش انجام شود و “درمان سفارشی شده (Tailored Therapy)” یکی از انواع درمان سرطان محسوب شود.
موش کور صحرایی ، نسبت به سرطان ایمن است.
بدن موش کور صحرایی (Naked Mole Rat) ، غنی از ماده‌ای به‌نام هیالورونان (Hualuronan)  است ، که مانند یک گریس (لغزنده کننده) عمل می‌کند و مانع رشد سلول‌های سرطانی می‌شود. این کشف ، می‌تواند الهام بخش درمان‌های آینده سرطان باشد.
بیش از ۲۸ میلیون نفر در دنیا از سرطان جان سالم بدر برده‌اند.
سرطان پایان زندگی نیست ! به‌ویژه با پیشرفت‌هایی که در دهه‌های اخیر داشته ایم. اگر چه میزان شیوع سرطان در برخی کشورها ، رو به افزایش است، اما اکثر مبتلایان به سرطان؛ بهبود می‌یابند.
تنها ۱۰%- ۵% از سرطان‌ها ، کاملاً وراثتی هستند.
علت اغلب سرطان‌ها ، مجموعه‌ای از علل محیطی و وراثتی است.
علت محیطی چون سیگار ، الکل ، چاقی و تغذیه ، به مراتب قوی‌تر از علل ارثی، موجب سرطان می‌شوند.
سرطان پستان در پستان چپ ، ۱۰ % از پستان راست، شایعتر است.
سرطان پستان در پستان چپ ۱۰% – ۵% شایع‌تر از پستان راست است. هم‌چنین سرطان پوست در سمت چپ بدن ، ۱۰% شایع‌تر از سمت راست است. هنوز کسی علتش را نمی داند !! شاید به خاطر اینکه وقتی رانندگی می‌کنیم ، سمت چپ بدنمان به پنجره و نور خورشید نزدیکتر است.
منبع: انتخاب

مطالب مرتبط

انتشارات خیریه

شماره حساب های خیریه

پرداخت آنلاین

پرداخت با کارت های شتاب

کمک نقدی: بانک ملت

6104-3379-0428-9491

تابلو تسلیت: بانک ملی

6037-9911-9952-7445

حامیان-بانک سامان

6219-8610-0893-5396

حمایت با تلفن همراه

# 18*7*733*

موضوع منتخب خیریه

اپلیکیشن بهنام

حمایت از بیماران خیریه

ارزش مشارکت شما خیرین و نیکوکاران به میزان مبلغ کمک نیست
هر شنبه یک هدف درج خواهد شد


یک هدف جدید موجود است

درخواست

موسسه های همکار خیریه

موسسات همکار

حامی رسانه ای خیریه

حامیان رسانه ای
ecco
ecco
ecco
ecco
ecco
خیریه
logo-samandehi
ecco
  • تهران، میدان تجریش، بیمارستان شهدای تجریش، ساختمان شماره شش (بخش آنکولوژی رادیوتراپی)، طبقه دوم، موسسه خیریه بهنام دهش پور
  • تلفن : 91009900
  • فاکس : 22702040
  • تهران، خیابان شهید لواسانی (فرمانیه غربی)، خیابان شهید جباریان (فروردین)، کوچه مسجدی، کوچه مرمری، پلاک 13- موسسه خیریه بهنام دهش پور
  • تلفن : 75409 | 22208797
  • تلفن : 91009900
  • فاکس : 22208797

نیکوکار گرامی شما می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را از طریق شماره تماس ۰۹۲۱۹۵۶۵۹۷۹ با ما مطرح کنید.

Email : info[AT]behnamcharity.org.ir