× بستن منو
مشارکت در هزینه درمانی احسان جوانی ۲۵ ساله
ماموریت سازمانی موسسه

خیریه

بهنام دهش پور

برانگیختن امید به زندگی و حمایت از بیماران مبتلا به سرطان بدون محدودیت سن، ملیت، مذهب، جنسیت، نوع و مرحله بیماری سرطان و مشارکت در برنامه جامع ملی کنترل سرطان

چای عطری سرطان زا است

چای عطری سرطان زا است موسسه خیریه بهنام دهش پور
محمد حسین عزیزی رئیس انجمن صنایع غذایی ایران گفت: ازقدیم الایام تا به امروز ایرانی‌ها ۲ نوع چای رنگی بیشتر نداشته‌اند، چای سیاه و چای سبز تن‌ها چای‌های سالم و رنگی در کشور هستند. البته چای قرمز که به چای کوهی و ترش معروف است بیشتر در گروه چای‌های گیاهی و به اصطلاح دمنوش قرار می‌گیرند.

وی در رابطه با دمنوش‌های رنگی تاکید کرد: در رابطه با دمنوش‌های رنگی مشکل خاصی وجود ندارد به شرطی که که رنگ و طعم این دسته از نوشیدنی با میوه‌ها و گیاهان و به عبارتی طبیعی صورت گیرد و اگر با رنگ‌های خوراکی به آن‌ها طعم و رنگ دهند غیرمجاز و ناسالم است.
به گفته رئیس انجمن صنایع غذایی ایران، چای سبز یکی از بهترین نوشیدنی‌ها برای کاهش وزن است البته دمنوش‌ها نیز بی‌تاثیر نیستند، اما مصرف دمنوش‌ها به تنهایی و بدون رژیم غذایی و ورزش غیر ممکن است، همچنین در رابطه با تبلیغات اغواگرایانه انواع دمنوش‌ها و تاثیر بسیار بالایشان در لاغری صحت ندارند.
وی ادامه داد: در خصوص دمنوش‌ها می‌توان گفت که اگر با رژیم غذایی مناسب و ورزش مصرف شود می‌تواند تا حدی برای کاهش وزن نتیجه‌بخش باشد.
عزیزی بهترین چای را چای سبز دانست و گفت: خواص بی‌نظیر چای سبز را کمتر کسی می‌داند زیرا سالم‌ترین و پرخاصیت‌ترین چای در جهان چای سبز شناخته شده چرا که سرشار از آنتی اکسیدان، ضدسرطان، کاهش‌دهنده وزن و بالا بردن سیستم ایمنی بدن از مهم‌ترین خواص این چای تلقی می‌شود.
وی بیان کرد: ایرانی‌ها از این چای به اندازه کافی استفاده نمی‌کنند و بیشتر به چای سیاه عادت کرده‌اند، البته چای سیاه هم تا حدودی خواص چای سبز را به همراه دارد، اما در مقایسه با چای سبز بی شک چای سبز بهترین گزینه است.
رئیس انجمن صنایع غذایی ایران توصیه کرد: افراد در هنگام نوشیدن چای ۱ الی ۲ حبه قند کفایت می‌کند، البته اگر هیچ قند و شکری مصرف نشود بسیار بهتر است لذا توصیه اکید می‌شود در مصرف قند و شکر هنگام نوشیدن چای اعتدال را رعایت کنند.
وی افزود: علاوه بر میزان مصرف قند و شکر، در مصرف میزان چای نیز زیاده‌روی نکنید، زیرا مصرف بیش از حد چای نتیجه خوبی را به دنبال نخواهد داشت و ۲ الی ۳ فنجان متوسط در طول روز کفایت می‌کند که به دلیل کافئین موجود منجر به تپش قلب، استرس و کمبود آب بدن شود.
عزیزی در رابطه با چای عطردار هشدار داد: چای عطردار طبیعی وجود ندارد و تمام چای‌های عطر دار با اسانس‌‎های مصنوعی عطردار می‌شوند و توصیه می‌شود از مصرف این دسته از چای‌ها خودداری شود. مردم بهتر است از چای‌های معمولی بدون اسانس و رنگ استفاده کنند.
وی افزود: تا جایی که امکان دارد باید از مصرف چای‌های عطری با رنگ و اسانس پرهیز کرد چرا که هر چند آن‌ها عارضه فوری ندارند، اما در دراز مدت عوارضی مانند سرطان را برای فرد به ارمغان می‌آورند.
منبع: بهداشت نیوز

مطالب مرتبط

انتشارات خیریه

شماره حساب های خیریه

پرداخت آنلاین

پرداخت با کارت های شتاب

کمک نقدی: بانک ملت

6104-3379-0428-9491

تابلو تسلیت: بانک ملی

6037-9911-9952-7445

حامیان-بانک سامان

6219-8610-0893-5396

حمایت با تلفن همراه

# 18*7*733*

موضوع منتخب خیریه

اپلیکیشن بهنام

حمایت از بیماران خیریه

ارزش مشارکت شما خیرین و نیکوکاران به میزان مبلغ کمک نیست
هر شنبه یک هدف درج خواهد شد


یک هدف جدید موجود است

درخواست

موسسه های همکار خیریه

موسسات همکار

حامی رسانه ای خیریه

حامیان رسانه ای
ecco
ecco
ecco
ecco
ecco
خیریه
logo-samandehi
ecco
  • تهران، میدان تجریش، بیمارستان شهدای تجریش، ساختمان شماره شش (بخش آنکولوژی رادیوتراپی)، طبقه دوم، موسسه خیریه بهنام دهش پور
  • تلفن : 91009900
  • فاکس : 22702040
  • تهران، خیابان شهید لواسانی (فرمانیه غربی)، خیابان شهید جباریان (فروردین)، کوچه مسجدی، کوچه مرمری، پلاک 13- موسسه خیریه بهنام دهش پور
  • تلفن : 75409 | 22208797
  • تلفن : 91009900
  • فاکس : 22208797

نیکوکار گرامی شما می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را از طریق شماره تماس ۰۹۲۱۹۵۶۵۹۷۹ با ما مطرح کنید.

Email : info[AT]behnamcharity.org.ir