× بستن منو
مشارکت در هزینه درمانی احسان جوانی ۲۵ ساله
ماموریت سازمانی موسسه

خیریه

بهنام دهش پور

برانگیختن امید به زندگی و حمایت از بیماران مبتلا به سرطان بدون محدودیت سن، ملیت، مذهب، جنسیت، نوع و مرحله بیماری سرطان و مشارکت در برنامه جامع ملی کنترل سرطان

کتاب نخواندن مردم درد بزرگی است

موسسه خیریه بهنام دهش پور
آقای عبداللهی عزیز لطفاً با معرفی خود و بیوگرافی‌تان، مخاطبان ما را با تلاشی که صورت گرفته بیشتر آشنا کنید.
من بشیر عبداللهی هستم، مترجم و آموزگار زبان انگلیسی، نزدیک به ۹ کتاب در حوزه‌های مختلفی هم‌چون روان‌شناسی، پزشکی، مدیریت و رمان و ادبیات ترجمه کرده‌ام. کلاً در حوزه کتاب فعال هستم و یکی از بزرگترین سرگرمی‌های من کتاب است.
از خود اثر بگویید.
باید اشاره کنم که تمام کتاب‌های من دغدغه شخصی من بوده است، این نگاه اشتباه و بد به سرطان برای من بسیار مشکل بوده و خیلی تلاش کردم چنین کتاب خوبی را پیدا و ترجمه کنم. نکات خوبی در این کتاب وجود دارد. نقل قول‌هایی از بیماران و بهبودیافتگان در این کتاب آمده که دیدگاه امیدوارانه و واقع‌بینانه به شما می‌دهد.
چقدر می‌شود برای این اثر که اکنون صوتی هم شده، بار احساسی در نظر گرفت و چقدر بار عقلانی و منطقی؟
به نظر من اصلاً بار احساسی ندارد، از دید روانشناختی سرطان را بررسی کرده است. یک کتاب هم در دست ترجمه و انتشار است با کمک موسسه خیریه بهنام دهش‌پور درباره شیمی‌درمانی که کاملاً علمی و کاربردی است. یک کتاب کم حجم ولی جامع است.
آیا مخاطبان این کتاب می‌توانند بیمارانی از روستاهای دور افتاده باشند؟
حتماً همین طور است، این کتاب برای خود بیمار و همراهان آن‌ها بسیار اهمیت دارد، اکنون هم که صوتی شده بسیار خوب است و همه می‌توانند از آن استفاده کنند حتی اگر مشکل خواندن داشته باشند.
نظرتان درباره واوخوان و اپلیکشن آن چیست؟
من روی کلمه «آگاهی» اصرار و پافشاری دارم، هر ارگان یا مجموعه‌ای که باعث افزایش آگاهی مردم می‌شود در مسیر درست حرکت می‌کند. به این مجموعه فعال و کوشا تبریک می‌گویم و از آن‌ها ممنونم. آگاهی تنها راه نجات جوامع است. با چنین حرکت‌هایی به سمت مدنیت پیش می‌رویم.
به نظر شما جهان بدون ترس از سرطان تا چه حد عملیاتی است؟
اکنون در حال عملیاتی شدن است، موسسه خیریه بهنام دهش‌پور در این مسیر گام‌های بلند و استواری برداشته و نگاه این مجموعه جهانی است و این برای من یک افتخار است که در کنار این مجموعه همکاری دارم. آگاهی رساندن و کمک به پیشگیری از ابتلا به سرطان کار بزرگی است که موسسه خیریه بهنام دهش‌پور انجام می‌دهد.
اوضاع انتشارات چگونه است؟ آیا از چنین کتابی که مخاطب خاص دارد حمایت می‌کنند؟
نشر هورمزد این ریسک و این حمایت را کرد. اصلا با من بحث نکرد و قبول این مسئولیت بسیار ارزشمند است، کتاب نخواندن مردم درد بزرگی است و انتشارات مختلف از این امر، متضرر می‌شوند. تیراژ کتاب گاهی به ۲۰۰ عدد می رسد و این فاجعه است، صوتی شدن کتاب‌ها می‌تواند قدم مهمی باشد.
علاقمندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی این کتاب از طریق نصب اپلیکشین «واوخوان» بر روی گوشی‌های همراه خود، اقدام کنند. همچنین سی دی کتاب «صبوری کن» به تعداد محدود از طریق مراجعه به دفتر مرکزی موسسه (خیابان شهید لواسانی(فرمانیه غربی)، روبروی مدرسه بوعلی، خیابان شهید جباریان(فروردین سابق)، کوچه مسجدی، کوچه مرمری، پلاک ۱۳) قابل تهیه است.

مطالب مرتبط

انتشارات خیریه

شماره حساب های خیریه

پرداخت آنلاین

پرداخت با کارت های شتاب

کمک نقدی: بانک ملت

6104-3379-0428-9491

تابلو تسلیت: بانک ملی

6037-9911-9952-7445

حامیان-بانک سامان

6219-8610-0893-5396

حمایت با تلفن همراه

# 18*7*733*

موضوع منتخب خیریه

اپلیکیشن بهنام

حمایت از بیماران خیریه

ارزش مشارکت شما خیرین و نیکوکاران به میزان مبلغ کمک نیست
هر شنبه یک هدف درج خواهد شد


یک هدف جدید موجود است

درخواست

موسسه های همکار خیریه

موسسات همکار

حامی رسانه ای خیریه

حامیان رسانه ای
ecco
ecco
ecco
ecco
ecco
خیریه
logo-samandehi
ecco
  • تهران، میدان تجریش، بیمارستان شهدای تجریش، ساختمان شماره شش (بخش آنکولوژی رادیوتراپی)، طبقه دوم، موسسه خیریه بهنام دهش پور
  • تلفن : 91009900
  • فاکس : 22702040
  • تهران، خیابان شهید لواسانی (فرمانیه غربی)، خیابان شهید جباریان (فروردین)، کوچه مسجدی، کوچه مرمری، پلاک 13- موسسه خیریه بهنام دهش پور
  • تلفن : 75409 | 22208797
  • تلفن : 91009900
  • فاکس : 22208797

نیکوکار گرامی شما می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را از طریق شماره تماس ۰۹۲۱۹۵۶۵۹۷۹ با ما مطرح کنید.

Email : info[AT]behnamcharity.org.ir