× بستن منو
مشارکت در تامین هزینه درمانی مرتضی پدری ۳۸ ساله
ماموریت سازمانی موسسه

خیریه

بهنام دهش پور


مبارزه با سرطان در تمامی عرصه ها و حمایت از بیماران به دور از هرگونه تبعیض

پیام ریاست دانشگاه

پیام ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به مناسبت همایش سالانه موسسه خیریه بهنام دهش پور

بسم الله الرحمن الرحیمپیام ریاست دانشگاه علوم پزشکی موسسه خیریه بهنام دهش پور

کمک به همنوعان و دستگیری از نیازمندان بر اساس آموزه ‏های متعالی اسلام در ژرفای فرهنگ و باور مردم نیکوکار ایران ریشه دارد. نیکوکاری ایرانیان در گذر زمان از تلاش فردی به نهضت اجتماعی بدل شده است. انگیزه های والای نیکوکاران توام با تدبیر و زمان شناسی و دوراندیشی ایشان، برکات کم نظیری به مشارکتهای مردمی داده است. گذار از کمکهای فردی در زمینه تامین نیازهای اولیه همچون خوراک و پوشاک به حمایت‏های سازمان یافته در زمینه توسعه زیرساختهای علم ‏آموزی و تامین سلامت همچون احداث مدرسه و بیمارستان و تامین تجهیزات تخصصی، از مصادیق بالندگی مشارکتهای مردمی در ایران اسلامی است. مؤسسات خیریه در سازماندهی و توسعه مشارکتهای مردمی به ویژه از منظر فرهنگ‏سازی برای دعوت آحاد مردم به امور خیریه، انسجام و هم ‏افزایی میان خیرین، تسهیل در ارتباط میان خیرین و نهادهای خدماتی مسؤول و هدایت کمکهای مردمی به سوی نیازها و اولویتها نقشی بی‏ بدیل ایفا نموده ‏اند.

بانیان مؤسسات خیریه حوزه سلامت عموماً دردمندی بیماران را در تجربیات خود یا اطرافیانشان احساس کرده ‏اند. مؤسسه خیریه دهش پور هم از این قاعده مستثنی نیست. این مؤسسه پرافتخار مزین به نام جوان نیکوکار فقیدی است که در نتیجه ابتلا به سرطان کبد، با کمبودها و مشکلات نیازمندان برای جبران هزینه های درمان سرطان آشنا شد و در دوران واپسین بیماری، عواید فعالیتهای مبتکرانه‏ اش را صرف کمک به بیماران مبتلا به سرطان نمود. نهالی که مرحوم بهنام دهش ‏پور کاشت، به همت خانواده محترم ایشان و با حمایت خیرین بزرگوار امروز در قامت مؤسسه‏ ای خوشنام و توانمند در حمایت از بیماران مبتلا به سرطان در بیمارستان‏های شهدای تجریش و امام حسین (ع) بارور شده و افراد پرشماری از خدمات این مؤسسه بهره مند شده‏اند.

سالانه شمار زیادی از بیماران مبتلا به سرطان از سراسر کشور به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مراجعه می‏کنند که بخش عمده‏ای از ایشان از اقشار نیازمند جامعه هستند. این دانشگاه در راستای تامین نیازهای بیماران سرطانی بخش عمده‏ای از اعتبارات خویش را صرف توسعه فضای فیزیکی و تامین تجهیزات ویژه پرتودرمانی در بیمارستان شهدای تجریش نموده و به منظور تامین زیرساختهای لازم برای درمان جامع و اثربخش، راه اندازی مرکز جامع سرطان را در دستور کار دارد. هر چند حمایتهای دولت در قالب طرح تحول سلامت به صورت عمده از فشار هزینه ‏های بیماران صعب‏ العلاج کاسته است، مقابله با بیماری‏های صعب‏ العلاج همچون سرطان به ویژه تا زمانی که اقدامات برای ساماندهی به بیمه های سلامت به بار بنشیند، از حمایت و مشارکت مردمی بی نیاز نخواهد بود.

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در راستای وظایف خویش در زمینه تولید سلامت، از هر فرصتی برای توسعه زیرساختها و منابع برای ارتقای سلامت جامعه به صورت مطلوب استفاده خواهد کرد. بر همین اساس بسترسازی برای اثربخشی بیشتر فعالیتهای خیرین در مسیر تامین سلامت نیازمندان و ایجاد سازوکارهای اطمینان‏‏ بخش برای تضمین بهره‏ برداری مطلوب از کمک‏های خیرین ارجمند از سیاست‏های راهبردی این دانشگاه به شمار می‏آید. امید که در آینده‏ای نه چندان دور، در سایه همدلی روزافزون دولت و مردم، نظام سلامت به گونه ‏ای سامان یابد که بیماران جز رنج بیماری دغدغه ‏ای نداشته باشند و آحاد جامعه در مواقع نیاز از بهترین خدمات درمانی بهره‏ مند شوند.

این جانب به نمایندگی از خانواده بزرگ دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن قدردانی از دست اندرکاران و میهمانان این محفل باشکوه و ارج نهادن به انگیزه ‏های مقدس ایشان، برای جوان نیکوکار فقید، مرحوم بهنام دهش پور، طلب رحمت و غفران الهی و برای خانواده ایشان و همه دست اندرکاران مؤسسه خیریه بهنام دهش پور که همتشان را صرف جلب مشارکتهای مردمی برای کمک به درمان بیماران سرطانی نموده اند، آرزوی سلامتی و توفیق روزافزون می‏نمایم.

والسلام علیکم و رحمه ا… و برکاته

دکتر علی اصغر پیوندی

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

مطالب مرتبط

تماس با ما

پرداخت آنلاین حامیان

شماره حساب های خیریه

پرداخت آنلاین

پرداخت با کارت های شتاب

کمک نقدی: بانک ملی

6037-9911-9951-2470

تابلو تسلیت: بانک ملی

6037-9911-9952-7445

حامیان-بانک سامان

6219-8610-0893-5396

حمایت با تلفن همراه

# 18*7*733*

موضوع منتخب خیریه

اپلیکیشن بهنام

حمایت از بیماران خیریه

ارزش مشارکت شما خیرین و نیکوکاران به میزان مبلغ کمک نیست
هر شنبه یک هدف درج خواهد شد


یک هدف جدید موجود است

درخواست

موسسه های همکار خیریه

موسسات همکار

حامی رسانه ای خیریه

حامیان رسانه ای
ecco
ecco
ecco
ecco
ecco
logo-samandehi
ecco
  • تهران، میدان تجریش، بیمارستان شهدای تجریش، ساختمان شماره شش (بخش آنکولوژی رادیوتراپی)، طبقه دوم، موسسه خیریه بهنام دهش پور
  • تلفن : ۹۱۰۰۹۹۰۰
  • فکس : داخلی ۹
  • تهران، خیابان شهید لواسانی (فرمانیه غربی)، خیابان شهید جباریان (فروردین)، کوچه مسجدی، کوچه مرمری، پلاک 13- موسسه خیریه بهنام دهش پور
  • تلفن : ۹۱۰۰۹۹۰۰ | ۲۲۲۰۸۷۹۷
  • فکس : داخلی ۹
  • ساختمان مددکاری: تهران، خیابان شریعتی ، پل رومی ، بالاتر از مترو قیطریه ، کوچه عاج ، پلاک ۷
  • تلفن : ۹۱۰۰۹۹۰۰ داخلی ۲


نیکوکار گرامی شما می توانید نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را از طریق شماره تماس ۹۱۰۰۹۹۰۰ داخلی ۴ با ما مطرح کنید.

Email : info@behnamcharity.org.ir